Kuveyt'te yurt dışından dönen bir kişide kolera vakasına rastlandığı bildirildi. Sağlık Bakanlığı ilk kez görülen vakaya dair açıklamalarda bulundu. Vakanın görüldüğü kişinin döndüğü ülke bilgisi paylaşılmazken, söz konusu hastanın karantinaya alınarak tedavi sürecinin başladığı belirtildi.

Kuveyt'te bir kişide ilk kez kolera vakası görüldü

Kuveyt'te yurt dışından dönen bir kişide ilk kez kolera vakasına rastlandığı bildirildi. Sağlık Bakanlığı ülkede ilk kez görülen kolera vakası ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

AA'nın El-Kabes gazetesinden aktardığı habere göre, açıklamada, kolera salgını bulunan komşu ülkelerden birinden dönen bir Kuveytlide kolera vakası tespit edildiği aktarıldı.

Kolera vakası görülen kişinin gittiği ülkenin ismi verilmeyen açıklamada, söz konusu Kuveytlinin bir hastanede karantinaya alınarak tedavisine başlandığı belirtildi.

SAĞLIK BAKANLIĞI UYARILARDA BULUNDU

Açıklamada ayrıca, kolera salgınının olduğu ülkelere seyahat edecekler uyarılarak döndükten 7 gün içinde yüksek ateş ve ishal gibi şüpheli belirtiler gösterenlerin en yakın sağlık merkezine başvurmaları çağrısı yapıldı.

El-Meclis gazetesinde 25 Ekim'de yer alan habere göre, Kuveyt, kolera salgınıyla karşı karşıya olan Irak, Lübnan ve Suriye'den ülkeye giriş yapan yolcuların beraberinde gıda bulundurmasını yasaklama kararı almıştı.