birgün

8° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 06.01.2021 17:50

Kuzey Kıbrıs 21 gün kapanmaya gidiyor

Kuzey Kıbrıs’ta  artan koronavirüs vakaları nedeni ile Sağlık Bakanı Ali Pilli, 21 gün genel kapanmaya gidilebileceğini söyledi.

Kuzey Kıbrıs 21 gün kapanmaya gidiyor

Kuzey Kıbrıs, artan yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakaları nedeni ile 21 gün hafta süre ile kapanma konusunda radikal kararlar almaya hazırlanıyor. İHA'nın aktardığına göre, Sağlık Bakanı Ali Pilli, ülkede artan koronavirüs vakaları nedeniyle gerekli tedbirlere uyulmaması halinde 10-31 Ocak tarihleri arasında 21 gün kapanmaya gideceklerini söyledi.

Kıbrıs’ta bin 692 kişi koronavirüs vakası tespit edilirken, bin 432 kişinin tedavisi yapıldı. Bir kişinin tedavisi yoğun bakımda devam ederken koronavirüs nedeniyle 9 kişi hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin 21 gün kapanmaya ilişkin detayları akşam saatlerinde açıklaması bekleniyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol