birgün

17° PARÇALI BULUTLU

SPOR 21.10.2020 15:56

Kuzey Kıbrıslı yetkili: Kalecide koronavirüs çıkarsa, defanslar karantinaya alınacak

Kuzey Kıbrıs Sağlık Bakanlığı Müsteşarı ve Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi Başkanı Ali Çaygür, bir futbol takımının kalecisinde koronavirüse rastlanması durumunda, sadece ‘kaleciyle yakın teması olan’ defans oyuncularının karantinaya alınacağını açıkladı.

Kuzey Kıbrıslı yetkili: Kalecide koronavirüs çıkarsa, defanslar karantinaya alınacak

Kuzey Kıbrıs Sağlık Bakanlığı Müsteşarı ve Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi Başkanı Ali Çaygür’ün, bir futbol takımında kalecide koronavirüs çıkması durumunda sadece defans oyuncularının karantinaya alınacağını söylemesi gündem oldu.

BRT’de yayınlanan Spor Gündemi programına telefonla bağlanan Çaygür, futbol liglerinin başlaması için çalıştıklarını ifade etti. Çaygür, bir futbolcunun koronavirüse yakalanması durumunda ne yapılacağına ilişkin soruya ilginç bir yanıt vererek şunları söyledi:

“Eğer futbolda bir kaleci pozitif çıkarsa onun yakın temaslılarını alacağız. Onun yakın teması da defans oyuncusudur, yani sadece onları alacağız. Voleybolda da karşı takım temaslı sayılmayacak.”

‘FUTBOLA AYRICALIK YAPTIK’

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu ile bir kez bir aracı vasıtası ile görüştüğünü ve ona ne zaman isterse gelip görüşebileceğini söylediğini aktaran Çaygür, “Spor Dairesi bize bu konuyu kendi üzerlerinden yürütmemizi söyledi ancak biz yine de futbola ayrıcalık yaptık. Hem sayın Sertoğlu hem de sayın Dana ile ne zaman isterlerse görüşürüm.”

KKTC'de spor müsabakaları koronavirüs nedeniyle henüz başlamadı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol