birgün

6° PARÇALI BULUTLU

LC Waikiki depo işçilerinin direnişi zaferle sonuçlandı

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde LC Waikiki deposunda Kod-46 ile işten çıkartılan 13 işçinin talepleri, direnişin 19’uncu gününde kabul edildi.

ÇALIŞMA YAŞAMI 28.01.2023 23:45
LC Waikiki depo işçilerinin direnişi zaferle sonuçlandı Fotoğraf: ANKA
Abone Ol google-news

İstanbul Esenyurt’ta, LC Waikiki deposunda çalışan 13 işçinin, Kod-46 ile işten atılmasına karşı depo önünde başlattıkları eylem, taleplerinin kabul edilmesi ile sona erdi.

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’na (DİSK) bağlı Limter İş Sendikası, konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Açıklamada, “Gelinen aşamada, direnişimiz, firma patronlarıyla dün ve bugün yapılan görüşmeler sonucunda kazanımla sonuçlandı. Direnişimizin 19. günü olan bugün akşam saatlerinde patronlar ve firma yetkilileriyle işçi arkadaşlarımız arasında imzalanan protokolle taleplerimiz kabul edildi” ifadelerine yer verildi.

İstanbul Esenyurt’ta bulunan LC Waikiki deposunda Kluh isimli taşeron firmaya bağlı çalışan 13 işçi, ağır çalışma koşullarına karşı çıktıkları için “Kod 46” gerekçe gösterilerek işten atılmıştı. İşçiler, bunun üzerine DİSK Limter-İş öncülüğünde depo önünde eylem başlatmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol