birgün

13° AÇIK

Leonardo DiCaprio, Jim Jones’u canlandıracak

Leonardo DiCaprio, yeni filminde 1970'lerde kendisini tanrı olarak ilan eden ve 304'ü çocuk 918 tarikat üyesinin intiharına neden olan Jim Jones’u canlandıracak.

KÜLTÜR SANAT 09.11.2021 10:01
Leonardo DiCaprio, Jim Jones’u canlandıracak
Abone Ol google-news

Ünlü oyuncu Leonardo DiCaprio, dünya tarihinde en büyük toplu intihar eyleminin sorumlusu olarak bilinen tarikat lideri Jim Jones’u oynamaya hazırlanıyor.

MGM, oyuncu ile görüşmelerin son aşamada olduğunu bildirdi. DiCaprio, ayrıca filmin yapımcılarından biri olacak.

Filmin senaryosunu ise Scott Rosenberg yazacak.

Jim Jones’un kurucusu olduğu Halklar Tapınağı ismindeki dini tarikat, 18 Kasım 1978’de Guyana’nın Jonestown yerleşim bölgesinde 918 tarikat üyesinin toplu intiharı ile dünya gündemine oturmuştu.

Halklar Tapınağı'nı 1955'te Indianapolis'te kuran Jones, 1970'lerde Hıristiyanlığı reddederek kendisini tanrı olarak ilan etmişti. 1974'te Guyana'da Jonestown'u kuran Jones, ABD hükümetinin baskısından arınmış sosyalist cennet olarak nitelediği yerleşkede inananlarıyla birlikte yaşamaya başlamıştı.

İnsan hakları ihlalleri yapıldığı iddiaları üzerine Amerikan hükümeti bölgeye ABD Temsilcisi Leo Ryan liderliğinde bir heyet göndermiş, ancak Ryan, diğer dört kişiyle birlikte tarikat üyeleri tarafından öldürülmüştü. Hemen sonrasında ise 304'ü çocuk 918 tarikat üyesi siyanür içerek intihar etmişti.

Leonardo DiCaprio, son olarak Adam McKay’ın “Don’t Look Up” ve Martin Scorsese’nin “Killers of the Flower Monn” filmlerinde rol aldı.

AJANS BİZİM

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun