Google Play Store
App Store

İstanbul Levent'te bulunan Metrocity AVM'de çıkan yangın kontrol altına alındı. Yangının nedeni henüz daha belirlenemezken, dumandan etkilenenlerin olduğu olayda yaralı veya can kaybının olmadığı belirtildi.

Levent'te bir AVM'de yangın çıktı
Fotoğraf: AA

İstanbul Şişli'de Metrocity AVM'de çıkan yangın kontrol altına alındı.

Levent Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi'ndeki iki katlı alışveriş merkezinin çatısında yangın çıktığı ihbarı üzerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yoğun dumanın oluştuğu yangın nedeniyle ekipler Bakırköy'den tüp aracı ve diğer ilçelerden de takım desteği istedi. Yangına, Beşiktaş, Seyrantepe, Şişli, Beyoğlu, Bakırköy ve Sultangazi'den de itfaiye desteği sağlandı.

AVM'deki yurttaşlar ve çalışanlar da tahliye edildi.

Yangın nedeniyle gökyüzünü kaplayan yoğun duman, çevre ilçelerden ve Anadolu Yakası'ndan da görüldü. Ekipler, yangına 34 araç ve 106 personelle müdahale etti.

Yangın, merdivenli itfaiye aracı ve AVM'nin ana giriş kapısından yapılan müdahale sonucu yaklaşık 1,5 saatlik çalışmayla kontrol altına alındı.

AVM'de itfaiyenin soğutma ve duman tahliyesi çalışmaları devam ediyor.

AVM'NİN ÖNÜNDEKİ METRO GİRİŞİ KAPATILDI

AVM'nin etrafını güvenlik şeridi çekilerek, yurttaşlar bölgeden uzaklaştırıldı. Ayrıca AVM'nin önündeki metro girişini de kapatıldı..

Dumandan etkilenenlerin olduğu yangında yaralı veya can kaybının olmadığı öğrenildi.

AVM'nin yanındaki bir ofiste çalışan Can Ersan, siyah duman yükseldiğini ve çatının yandığını görmeleri üzerine dışarı çıktıklarını belirtti. Çalışanlardan Gani Sağlar da yangın alarmının çalması üzerine binayı tahliye ettiklerini dile getirdi.

ŞİŞLİ KAYMAKAMI AÇIKLAMA YAPTI

Şişli Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çalışmaların devam ettiğini, içeride kimsenin bulunmadığını ancak soğutma işlemlerinin tamamlanmasının ardından son kontrolün yapılacağını anlattı.

Kaymakam Kaya, olayda yaralı ve can kaybı olmadığını belirterek, ana binaya geçişin engellendiğini, çatıda da hızlı şekilde söndürme çalışmasının yapıldığını dile getirdi.

Kaya, yangının mühürlü bir işletmenin çatısında çıktığını, detaylı bilgiye itfaiyenin raporu sonucunda ulaşılacağını kaydetti.

(AA)