birgün

20° KAPALI

DÜNYA 22.10.2019 11:27

Lübnanlı eylemciler, gürültüden korkan çocuğa 'Baby Shark' şarkısını söyledi

Lübnanlı eylemciler, gürültüden korkan çocuğa 'Baby Shark' şarkısını söyledi

Lübnan'da protestocuların, gürültüden korkan çocuğa toplu şekilde 'Baby Shark' şarkısını söylediği anlar sosyal medyada gündem oldu.

Lübnan'da hükümetin koyduğu yeni vergiler ülke çapında geniş protestolara sahne oldu. Söz konusu protestolarda sosyal medyaya yansıyan ilginç anlardan bir diğeri de dün gece yaşandı.

Protestolar esnasında bölgeden çocuğuyla geçen bir kadın, eylemcilere çocuğunun korktuğunu söyledi.

Protestocular ise, korkan çocuğu sakinleştirmek için ünlü 'Bebek köpek balığı' şarkısını söylediler.

Ülkenin başkenti Beyrut'un güneyindeki Baabda bölgesinden arabasıyla geçen Eliane Jabbour, yaşanan anları şöyle anlattı:

"Onlara 'Bebeğim var, korkuyor, çok gürültü yapmayın' dedim. Spontane bir şekilde şarkıyı söylemeye başladılar. Oğlum o şarkıyı sever, eve döndüğümüzde gülüyordu."

Göstericilerin bebeğe şarkı söylediği görüntüler ise kısa sürede çok sayıda paylaşım aldı. Jabbour da, eşine yaşadığı olayı anlatmaya fırsat bulamadan eşinin görüntüleri internetten izlediğini söyledi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız