birgün

13° PARÇALI AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 01.06.2021 18:06

Maaşını alamayan tekniker, hastane önünde eyleme başladı

Mecidiyeköy Çevre Hastanesi’nde anestezi teknikeri olan Oğuz, maaşını alamadığını öne sürerek hastane önünde eyleme başladı. Tek başına eylem yapan Oğuz, “Pandemi döneminde söylemlerle sağlık çalışanları kutsandı. Ancak hastane içerisinde durum hiç de öyle değil” dedi. Oğuz'un tek başına hastane önünde başlattığı eylem sürerken hastanenin yönetim kadrosundan olduğu belirtilen bazı kişiler de Oğuz'un pankartını almaya çalıştı.

Maaşını alamayan tekniker, hastane önünde eyleme başladı

Haber Merkezi

İstanbul Şişli’deki Mecideyeköy Çevre Hastanesi’nde 4 ay çalışan Anestezi Teknikeri Muhammed Said Nur Oğuz, 2 aylık maaşını alamadığını iddia ederek hastane önünde tek başına eyleme başladı. Konuya ilişkin hastane yönetimine şikâyet dilekçesi yazan Oğuz, sorunun çözülmemesi nedeniyle de istifa ettiğini kaydetti. Küçük bebeği olduğunu ve ekonomik sıkıntı yaşadığını vurgulayan Oğuz, hastanede kendisi dâhil pek çok sağlık çalışanının maaşının yatırılmadığını öne sürdü. Oğuz, “Hakkım olanı alana kadar buradayım” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) de şikâyette bulunduğunu ancak ekonomik sıkıntılar nedeniyle konuyu mahkemeye taşıyamadığını kaydeden Oğuz, “Eşim yeni doğum yaptı. Ciddi ekonomik zorluklar yaşıyoruz. Maaşımı alamadıkça daha da eksiye indik. İstifa etmek zorunda kaldım. Ancak şimdi de işsizim” diye konuştu.

SÖYLEMLERDE SAĞLIKÇILAR KUTSANDI ANCAK HASTANEDE DURUM FARKLI

Oğuz, “Pandemi döneminde söylemlerle sağlık çalışanları kutsandı. Ancak hastane içerisinde durum hiç de öyle değil. Maaşlarımız ödenmiyor. Hasta ve yakınları tarafından da öyle” ifadelerini kullandı.

PANKARTI ALMAYA ÇALIŞTILAR!

Oğuz'un tek başına hastane önünde başlattığı eylem sürerken hastanenin yönetim kadrosundan olduğu belirtilen bazı kişiler de Oğuz'un pankartını almaya çalıştı. Bir görevlinin Oğuz'un elindeki pankartı yırttığı görüldü.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol