birgün

33° AÇIK

GÜNCEL 21.06.2021 17:08

Maaşını isteyen işçi, patronunun kardeşi tarafından dövülerek öldürüldü!

Erdal Akkuş isimli işçi, maaşını isterken çıkan tartışmada çalıştığı çay ocağının sahibinin kardeşi Fatih Ü., tarafından darp edilerek öldürüldü.

Maaşını isteyen işçi, patronunun kardeşi tarafından dövülerek öldürüldü!

Bursa'da Erdal Akkuş, çalıştığı çay ocağının sahibinin kardeşi Fatih Ü., tarafından maaşını isterken çıkan tartışmada darp edilerek öldürüldü. Gözaltına alınan Fatih Ü., emniyetteki ifadesinde, "Bayılınca götürüp, parka bıraktım. Öldüğünü bilmiyordum" dedi.

DHA’da yer alan habere göre, bir kişinin parkta hareketsiz yattığını görenler, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbarla gelen sağlık görevlilerince ilk müdahalesi yapılan ağır yaralının, Erdal Akkuş olduğu belirlendi. Akkuş, ambulansla Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Akkuş, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

Olayla ilgili soruşturma başlatılan soruşturmada, Erdal Akkuş'un, Çınarönü Mahallesi'nin muhtarı Yusuf Ü.'ye ait çay ocağında çalıştığı bilgisine ulaşıldı. Olay günü, alacaklı olan Akkuş'un, çay ocağına gittiğini ve maaşını Yusuf Ü.'nün kardeşi Fatih Ü.'den istediği saptandı. Polis, Fatih Ü.'yü gözaltına aldı.

'PARKA BIRAKTIM'

Emniyetteki ifadesinde Fatih Ü., Erdal Akkuş'u darp ettiğini ve bayılınca da parka bıraktığını itiraf etti. Fatih Ü., ilk ifadesinde, "Ağabeyime ait çay ocağında çalışıyordu. Aramızda uzun zamandır laf dalaşı oluyordu. Ağabeyim yokken bazen ben bakarım. Çay ocağından maaşını almamıştı. Benden maaşını istedi. Alacağını istedi ve bunun üzerine aramızda yeniden tartışma çıktı. Bir anda ikimiz de birbirimize küfretmeye başladık sonra yumruklaştık. Ben kendimi kaybetmişim kavga sırasında. Baktım, baygınlık geçiriyor. Ben de aldım, götürüp, parka bıraktım. Öldüğünü bilmiyordum. Öldürmek istememiştim" dedi.

Fatih Ü., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Erdal Akkuş'un cansız bedeninin defnedilmek üzere memleketi Ankara'ya götürüldüğü öğrenildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol