birgün

16° PARÇALI AZ BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 29.09.2019 10:53

Maaşlarını alamayan 500 işçi TMSF ve AKP’ye yüreyecek

Maaşlarını alamayan 500 işçi TMSF ve AKP’ye yüreyecek

Anıl ATAŞ

Eskişehir’in köklü sanayi kuruluşlarından Zeytinoğlu grubu bünyesindeki Entil Endüstri, Hapalki Döküm ve Tarkon Makine işyerlerinde çalışan Birleşik Metal-İş üyesi işçiler dört aydır maaşlarını alamıyor.

Eylül ayı başından itibaren üretim faaliyetleri duran işyerlerinde çalışan 500 işçinin mağduriyeti her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz günlerde Vilayet Meydanı’nda eylem yapan işçiler, dün bildiri çalışması yaparak Eskişehir halkından imza topladı.

BirGün’e konuşan Eskişehir Birleşik Metal İş Şube Örgütlenme Uzmanı Fuat Kumaş, “Arkadaşlarımız 4 aydır maaşlarını alamadı. Biz de ülke genelinde yaptığımız eylemliliklerle iş yerinde yaşananları halka anlatmak istiyoruz” diye konuştu.

“3 Ekim’de İstanbul TMSF’deyiz, 4 Ekim’de ise Eskişehir’de AKP binasına bir yürüyüş gerçekleştireceğiz” diyen Kumaş, daha sonrasında Ankara’ya yürüyeceklerini ifade etti. Kumaş “İşveren işyerini açıp çalıştırana ya da arkadaşlarımızın içeride kalan tazminatları verilene kadar eylemliliklerimiz devam edecek” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız