Macron, Trudeau ve Johnson, Trump'la alay ederken yakalandı

04.12.2019 10:45 DÜNYA
NATO İttifakı'nın kuruluşunun 70'inci yıl dönümü dolayısıyla Londra'da düzenlenen NATO Liderler Toplantısı sonrası yapılan resepsiyonda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Kanada Başbakanı Justin Trudeau’nun arasındaki konuşmada isim vermeden Donald Trump ile alay ettikleri görüldü

İngiltere’nin başkenti Londra’da, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın katılımıyla Suriye konulu 4’lü Zirve düzenlendi. Görüşmede Türkiye’nin S-400 alımı, YPG’nin faaliyetleri ve birçok stratejik konu ele alındı.

Suriye konulu dörtlü zirve sona erdi Suriye konulu dörtlü zirve sona erdi

Londra’daki NATO zirvesine, ABD Başkanı Donald Trump ve Kanada Başbakanı Justin Trudeau da katıldı. Zirvenin ardından, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth tarafından, Buckingham Sarayı'nda, NATO'nun 70'inci yılı dolayısıyla heyetler onuruna resepsiyon verildi.

İSİM VERMEDEN ALAY ETTİLER

Gerçek Gündem'in haberine göre; resepsiyona liderler ve heyetler katılırken, Emmanuel , Boris Johnson ve Justin Trudeau’nun aralarındaki konuşma dikkat çekti.

Üç liderin, isim vermeden Donald Trump ile alay ettiği fark edildi. Macron, Trudeau ve Johnson, Trump’ın uzun basın toplantıları ile göz önünde olmaktan keyif alması ile dalga geçti. Üçlü arasında geçen konuşmada Trudeau’nun, Trump’ın, 40 dakika süren basın toplantısı nedeniyle geç kaldığını ve ekibinin çenesinin yerlerde süründüğünü söylediği görüldü.

cukurda-defineci-avi-540867-1.