birgün

12° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 17.11.2020 08:57

Madenciler Soylu ile görüştü

Madenciler Soylu ile görüştü

EMEK SERVİSİ

Gasp edilen tazminat hakları için Manisa’da 37, Karaman Ermenek’te ise 79 gündür direnişte olan madenciler, dün hem Manisa Valiliği ile hem de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü.

Görüşmeye Manisa Gölmarmara’da direnişlerini sürdüren Uyar Madencilik işçileri İdris Sarıkaya, Hasan Eren, 301 işçinin can verdiği Soma Katliamı’ndan yaralı kurtulan Cemil Yılmaz ve Bağımsız Maden-İş Sendikası Örgütlenme Uzmanı Kamil Kartal katıldı.


Bakan Soylu ile yapılan görüşmeye Türkiye Maden-İş Sendikası yöneticileri de davet edildi. Bağımsız Maden-İş Sendikası öncülüğünde direnen işçiler, bu duruma sert tepki gösterdi. Sendikanın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Uyar Madencilik işçilerinin mağduriyetinin birincil sorumlularından olan sarı sendika Türkiye Maden-İş yöneticilerinin, madencilerin mücadeleyle yarattığı çözüme ortak kılınmaya çalışılmasını, bakanla yapacağımız görüşmeye davet edilmelerini doğru bulmuyoruz, protesto ediyoruz!” dendi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız