birgün

5° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 17.11.2020 08:57

Madenciler Soylu ile görüştü

Madenciler Soylu ile görüştü

EMEK SERVİSİ

Gasp edilen tazminat hakları için Manisa’da 37, Karaman Ermenek’te ise 79 gündür direnişte olan madenciler, dün hem Manisa Valiliği ile hem de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştü.

Görüşmeye Manisa Gölmarmara’da direnişlerini sürdüren Uyar Madencilik işçileri İdris Sarıkaya, Hasan Eren, 301 işçinin can verdiği Soma Katliamı’ndan yaralı kurtulan Cemil Yılmaz ve Bağımsız Maden-İş Sendikası Örgütlenme Uzmanı Kamil Kartal katıldı.


Bakan Soylu ile yapılan görüşmeye Türkiye Maden-İş Sendikası yöneticileri de davet edildi. Bağımsız Maden-İş Sendikası öncülüğünde direnen işçiler, bu duruma sert tepki gösterdi. Sendikanın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Uyar Madencilik işçilerinin mağduriyetinin birincil sorumlularından olan sarı sendika Türkiye Maden-İş yöneticilerinin, madencilerin mücadeleyle yarattığı çözüme ortak kılınmaya çalışılmasını, bakanla yapacağımız görüşmeye davet edilmelerini doğru bulmuyoruz, protesto ediyoruz!” dendi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol