birgün

29° AZ BULUTLU

Mafya üzerine çalışan Paraguaylı savcı, silahlı saldırıyla öldürüldü

Paraguay'da uyuşturucu kaçakçılığı, kara para aklama ve terör finansmanıyla mücadelede uzman savcı olarak görev yapan Marcelo Pecci, Kolombiya’daki balayında suikast sonucu öldürüldü. Eşi ise olaydan yara almadan kurtuldu. Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez, “Bu trajik olayı en sert şekilde kınıyor ve organize suçla mücadeleye olan bağlılığımızı yineliyoruz” dedi.

DÜNYA 11.05.2022 13:03
Mafya üzerine çalışan Paraguaylı savcı, silahlı saldırıyla öldürüldü
Abone Ol google-news

Kolombiya'ya balayı tatili için giden Paraguaylı savcı Marcelo Pecci, silahlı saldırıda hayatını kaybetti.

Ülkenin turistik kenti Cartagena'ya bağlı Baru Adası'nda eşiyle tatil yapan Pecci, denizde eğlendiği sırada kimliği belirsiz kişilerin silahlı saldırısına uğradı.

Saldırganların ateş açtığı Pecci, olay yerinde hayatını kaybederken eşi saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Yerel basında çıkan habere göre, saldırganlar, jet ski ile savcının bulunduğu bölgeye gelerek, Pecci'ye ateş etti.

Cartagena Metropolitan Polisi ve Ulusal Deniz Kuvvetleri, zanlıların yakalanması için geniş çaplı operasyonlar başlattı.

Çiftin kaldığı Decameron Otel'den yapılan açıklamada ise, "Suikastçılar sahile geldi, misafirlerimizden birine saldırdı ve öldürdü" denildi.

KOLOMBİYA: ABD İLE ÇALIŞIYORUZ

Kolombiya Ulusal Polis Müdürü Jorge Luis Vargas açıklamasında, Paraguay Savcılığı ile temas halinde olduklarını belirterek, "ABD yetkilileriyle görüştük, Kolombiya ve Paraguay, sorumluları mümkün olan en kısa sürede adalete teslim etmek için ekip oluşturdu" ifadesini kullandı.

Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benitez, saldırıyı "korkakça bir cinayet" olarak nitelendirerek, "Bu trajik olayı en sert şekilde kınıyor ve organize suçla mücadeleye olan bağlılığımızı yineliyoruz" dedi.

Suikast sonucu yaşamını yitiren Pecci'nin, Paraguay'da, uyuşturucu kaçakçılığı, kara para aklama ve terör finansmanıyla mücadelede uzman savcı olarak görev yaptığı öğrenildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol