birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Mahkemeden, İzmir Valiliği’nin açıklamasına ilişkin habere de erişim engeli

İzmir 6. Sulh Ceza Hakimliği; Karaburun Kaymakamı Serap Özmen Çetin’in, satın aldığı "tarım alanı" vasfındaki arsanın yapılaşmaya açılmasını sağladığı iddiasını içeren haberlere erişim engeli getirdi. Erişim engeli getirilen haberler arasında İzmir Valiliği’nin konuya ilişkin açıklaması da yer aldı.

GÜNCEL 26.02.2022 19:03
Mahkemeden, İzmir Valiliği’nin açıklamasına ilişkin habere de erişim engeli
Abone Ol google-news

İzmir 6. Sulh Ceza Hakimliği, Karaburun Kaymakamlığı’nın talebi üzerine; Karaburun Kaymakamı Serap Özmen Çetin’in, satın aldığı "tarım alanı" vasfındaki arsanın yapılaşmaya açılmasını sağladığı iddiasını içeren haberlere erişim engeli getirdi. Karar, şu gerekçeye dayandırıldı:

“Her ne kadar içeriklerin konu itibariyle görünüşte haber niteliği bulunsa da içeriklerde yer alan haberde talep edenin kendisi dışında aile bireylerine ilişkin de yer yer isim belirtilerek açıklamaların yer aldığı, yine aynı şekilde kişisel veri olarak sayılabilecek talep edenin edinmiş olduğu taşınmazlara ilişkin açık bilgilere yer verildiği, haberin veriliş şekline göre objektiflikten çıkılarak talepte bulunanın hedef gösterilmek suretiyle ve asıl haber dışında başka konularda ilişkilendirilerek sunumun yapıldığı…”

Hakimliğin erişim engeli kararı aldığı haberler arasında, İzmir Valiliği’nin iddialara ilişkin açıklamasını içeren haberler de yer aldı.

(ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol