birgün

16° AZ BULUTLU

TEKNOLOJİ 30.08.2021 15:15

Maltepe’de elektrikli otomobillerden ‘sessiz’ 30 Ağustos konvoyu

Maltepe’de bir araya gelen elektrikli otomobil kullanıcıları, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında sessiz konvoy gerçekleştirdi. Emir Tunçyürek, "30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında elektrikli otomobil kullanıcıları olarak bir araya geldik ve elektrikli otomobillere farkındalığı arttırmak istiyoruz. Gelecekte sokaklarımız sessiz bir şekilde nasıl olacak, buna dikkat çekmek istiyoruz" dedi.

Maltepe’de elektrikli otomobillerden ‘sessiz’ 30 Ağustos konvoyu

30 Ağustos Zafer Bayramı, Maltepe’de elektrikli araçların oluşturduğu ‘sessiz’ konvoy ile kutlandı. Birbirinden farklı markalarda onlarca elektrikli otomobilin bir araya geldiği konvoy drone ile havadan görüntülendi.

Otomotiv sektöründe son dönemde popülaritesi artan elektrikli otomobiller, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nı” İstanbul’da “Sessiz Konvoy” oluşturarak kutladı.

Birbirinden farklı marka ve modellerde onlarca elektrikli otomobil sürücüsünün katıldığı ‘sessiz konvoy’da 30 Ağustos coşkusu yaşandı. Elektrikli araç sürücüleri, Maltepe Sahili’nde kontak açıp Bağdat Caddesi Caddebostan’a kadar sessiz motorlar eşliğinde yol aldılar. Elektrikli araçların sürücüleri ve yolcular, sadece elektrikli araçların katıldığı etkinlikte bayram coşkusuna bayraklarla eşlik ettiler.

Organizatör Emir Tunçyürek, “30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında elektrikli otomobil kullanıcıları olarak bir araya geldik ve elektrikli otomobillere farkındalığı arttırmak istiyoruz. Gelecekte sokaklarımız sessiz bir şekilde nasıl olacak, buna dikkat çekmek istiyoruz ve aslında bundan on yıl sonrasına, sokaktaki tüm otomobillerin elektrikli olduğu günleri şimdiden yaşayacağımız bir organizasyon yapıp aynı zamanda da bir araya gelip sohbet muhabbet ediyoruz. Bugün farklı markalar, Türkiye'de satılan satılmayan tüm elektrikli otomobillerin kullanıcıları olarak bir araya geldik. Neredeyse her marka model burada var. Hep beraber sıra sıra dizilip Bağdat Caddesi'nden geçiş yapıp daha sonra da E-Garaj Maslak'ta bir ikram sunacağız elektrikli otomobil sahiplerine” dedi.

Etkinliğe katılan elektrik elektronik öğretmeni İsmail Çınar, “Bugün 30 Ağustos olduğu için elektrikli araçlar sahipleri olarak bir araya gelip sesimizi duyuralım Türkiye’de herkes bizi tanısın dedik. Ben Ankara'dan İstanbul'a bu yüzden geldim. Arkadaşlarla yüz yüze tanışmamıştık. WhatsApp grubumuz var. 30 Ağustos etkinliği sebebiyle bir araya gelip yüz yüze tanışalım istedik” ifadelerinde bulundu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol