birgün

10° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 11.02.2021 10:17

Maltepe’de işçiler grev kararını astı

Maltepe’de işçiler grev kararını astı

İstanbul Maltepe Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi sürecinin tıkanması üzerine Genel-İş üyesi işçiler belediye binasına grev kararını astı. 23 Şubat’ta greve çıkacak olan işçiler “Asgari yaşamak istemiyoruz” dedi.

Evrensel'de yer alan habere göre, yüzlerce işçi grev kararını asmak için belediye binası önünde bir araya geldi.

İşçilere seslenen DİSK Genel-İş Anadolu Yakası 2 No’lu Şube Başkanı Yenigün Özen Dolgun, şunları söyledi: “Belediye yönetimi bizi açlığa ve sefalete mahkûm etmek istiyor. 5 aydır süren görüşmelerin sonunda yüzde 7’lik bir zam teklifiyle geldiler. İşçi arkadaşlarımız 2 yıldır zaten sefalet ücretiyle geçinmeye çalışıyor. Doğalgaza, elektriğe, yağa yüzde 35 zam gelirken işçilere teklif edilen yüzde 7’lik zammı kabul etmiyoruz. İnsanca yaşayacak bir ücret ve çalışma koşullarını elde etmeden mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.”

Fotoğraf: Evrensel

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol