birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

BİRGÜN EGE 04.01.2021 11:51

Manisa'da testi pozitif çıkan kişi yolculuk ederken yakalandı

Manisa'nın Kula ilçesinde Covid-19 testi pozitif çıkmasına rağmen kendine ait aracı ile yolculuk yaptığı tespit edilen bir kişi yol denetimlerinde yakalandı. Önce Kula Devlet Hastanesine götürülen şahıs, daha sonra KYK yurduna yerleştirildi.

Manisa'da testi pozitif çıkan kişi yolculuk ederken yakalandı

Manisa'nın Kula’da Bölge Trafik İstasyon Amirliği ekipleri ile birlikte denetim yapan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, İzmir-Ankara D300 karayolunda seyahat eden araçları durdurarak kontrol yaptı.

Denetleme esnasında O.B. idaresindeki aracı durduran ekipler, şahsın kimlik kontrolünü yaptığı sırada sistemin uyarı vermesi ile şahsın testinin pozitif çıktığını, buna rağmen kendi aracı ile yolculuk yaptığını ve şahsın 31 Aralık 2020 ile 14 Ocak 2021 günleri arasında karantinada olması gerektiğini tespit etti.

O.B. isimli şahıs, ekiplerin düzenlediği tutanak ile önce Kula Devlet Hastanesi'ne sevk edilirken, kısa bir süre sonra buradaki işlemlerinin ardından Kula İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri eşliğinde Manisa Ayşe Hafsa Sultan KYK Yurduna yerleştirildi. Ayrıca O.B. isimli şahsa, Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararlarına Aykırı Hareket Etme suçundan cezai işlem uygulanmak üzere tutanak tanzim edildi.

Öte yandan ilçede yılbaşı dolayısıyla uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle yapılan denetimlerde 28 kişiye toplamda 81 bin 450 TL cezai işlem uygulanmak üzere tutanak tanzim edildiği öğrenildi.

İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol