Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 'Cübbeli Ahmet'in kendisini hedef aldığı iğrenç sözlerine ilişkin, "Ben o seviyeye asla düşmem. Savcılığa verdim, hukuk halledecek" dedi.

Kaynak: Haber Merkezi
Mansur Yavaş'tan Cübbeli Ahmet'in iğrenç sözlerine yanıt: Savcılığa verdim

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'nün kendisini hedef alan sözlerine yanıt verdi.

KRT'de dün katıldığı programda konuşan Yavaş, "Ona bu sözleri birisi söyletmiş, bugün savcılığa da verdim. Ona verilecek cevap çok ama ben o seviyeye düşmem" ifadelerini kullandı.

"Müslüman'a yakışmaz böyle bir şey" diyen Yavaş, "Kendini din adamı yerine koyup millete fetva veriyor, akıl veriyor. Bu üslup neyin nesidir? Hem de belden aşağı...Ona karşı verilecek cevap çok ama ben o seviyeye asla düşmem. Savcılığa verdim, hukuk halledecek" ifadelerini kullandı.

Cübbeli Ahmet, Mansur Yavaş'ı iğrenç sözlerle hedef almıştı. Ahmet, "İHA, SİHA senin nerene girsin ya? Senin nerene girdi yani... Niye rahatsız oluyorsun? Sivri yerinden mi rahatsız oluyorsun, bir yerine girecek diye mi korkuyorsun?" demişti.