birgün

6° AZ BULUTLU

GÜNCEL 05.01.2021 11:14

Mansur Yavaş'tan Twitch yayıncısı 'Pqueen'e yanıt

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitch yayıncısı Pqueen’e Twitter üzerinden cevap verdi. Yavaş, "İçeriklerin beni ve ailemi çok eğlendiriyor. Bir gün yayınına katılıp chat'e selam vermek isterim" diye yazdı.

Mansur Yavaş'tan Twitch yayıncısı 'Pqueen'e yanıt

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitch yayıncısı Pqueen'in Twitter üzerinden kendisinin fotoğrafını kullanarak yaptığı paylaşıma yanıt verdi. Yavaş, bir gün Pqueen'in yayınına konuk olup takipçileriyle sohbet etmek istediğini belirtti.

Pqueen, Twitter hesabından yayınının başladığını duyurduğu bir paylaşım yapmış ve bu paylaşımda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın programına konuk olduğu montajlı bir görsele yer vermişti.

Bu paylaşım, Mansur Yavaş'ın da dikkatini çekti ve ünlü yayıncıya yanıt verdi. Mansur Yavaş, Pqueen'e Twitter üzerinden verdiği yanıtta şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili Pelin, içeriklerin beni ve ailemi çok eğlendiriyor. Gençlerimizin pozitif enerjisi bizleri mutlu ediyor. Twitch'te bir gün yayınına katılıp chat'e selam vermek isterim"

Twitch'te yayın yapan Pelin "Pqueen" Baynazoğlu'nun şu anda 1 milyona yakın takipçisi bulunuyor. Kendisi aynı zamanda Twitch Türkiye'nin en popüler kadın yayıncılarından biri.

***

Twitch nedir?

Justin Kan ve Emmett Shear tarafınca kurulmuş olan yayın platformu içerisinde başta video oyunları, spor, müzik ve yemek sunumu gibi çeşitli kategoriler yer almaktadır. Bu kategoriler herkes için açık olarak sunulmakta ve yayın yapmak isteyen kişiler kategorileri belirleyip bilgisayar ya da cep telefonu gibi cihazlar üzerinden canlı yayın akışını başlatarak, yayın yapabilmektedir.

Her geçen gün daha da kendini geliştiren twitch önemli markaların sponsorluğunda hizmetlerini sürdürüyor. Twitch’in en etkin ve doğru şekilde kullanılabilmesi için ilk olarak siteye üye olunması gerekmektedir. Siteye giriş sonrası karşınıza gelecek olan kısımdan bilgileri girerek üye olunması ve sonrasında yayıncıların takip edilmesi şeklinde kullanımı mümkündür. Video oyunları, spor veya müzik – eğlence gibi kategorilere gelerek istediğiniz yayıncıları takibe alabilirsiniz.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol