Maraş’ta bir inşaatın foseptiğine düşen Musa Can Türk ve Ahmet Dağ isimli 2 çocuk yaşamını yitirdi. Merkez Onikişubat ilçesi Döngele Mahallesi Yıldız mevkisinde inşaat halindeki binanın çevresinde oynarken su dolu foseptiğe düşerek hayatını kaybeden Döngele Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Ahmet Dağ (11) ve kuzeni 7. sınıf öğrencisi Musa Can Türk’ün (12) cansız bedenine ulaşıldı. Sabah […]

Maraş’ta foseptik çukuruna düşen 2 çocuk yaşamını yitirdi

Maraş’ta bir inşaatın foseptiğine düşen Musa Can Türk ve Ahmet Dağ isimli 2 çocuk yaşamını yitirdi.

Merkez Onikişubat ilçesi Döngele Mahallesi Yıldız mevkisinde inşaat halindeki binanın çevresinde oynarken su dolu foseptiğe düşerek hayatını kaybeden Döngele Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Ahmet Dağ (11) ve kuzeni 7. sınıf öğrencisi Musa Can Türk’ün (12) cansız bedenine ulaşıldı.

Sabah okula geldiklerinde iki öğrencinin vefat haberini alan arkadaşları, Türk ve Dağ’ın sıralarına karanfil bıraktı.

Öğle vakti mahallede düzenlenecek cenaze töreni için okulun tatil edildiği belirtildi.

Mont sayesinde bulundu

Öte yandan, hayatını kaybeden çocukların, foseptiğin çevresinde görülen mont sayesinde bulunduğu öğrenildi.

Musa Can Türk’ün kuzeni Cihan Türk, yaptığı açıklamada, çok üzgün olduklarını söyledi.

Kuzenlerini herkesin aradığını ancak bulamadığını dile getiren Türk, eve giderken montu gördüklerini, çocuklardan birini çukurdan çıkardıklarını, diğerinin de sonra buradan alındığını belirtti.

Bu arada, Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morgunda otopsileri devam cenazeler, işlemler sonrası mahalle meydanında düzenlenecek töreninin ardından toprağa verilecek.