birgün

18° PARÇALI BULUTLU

ÇALIŞMA YAŞAMI 19.01.2021 12:55

Maraş’ta pres makinesine sıkışan işçi hayatını kaybetti

Maraş'ta çalıştığı fabrikada pres makinesine sıkışan Mahmut Doğru isimli işçi hayatını kaybetti. Olaya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 4 kişi gözaltına alındı.

Maraş’ta pres makinesine sıkışan işçi hayatını kaybetti

Maraş Kavlaklı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir metal mutfak eşya fabrikasının pres bölümünde çalışan 41 yaşındaki Mahmut Doğru isimli işçi, pres makinesine sıkıştı. Olayı gören arkadaşlarının ihbarı üzerine fabrikaya sağlık ekipleri sevk edildi.

Ağır yaralanan Doğru, ilk müdahalesi olay yerinde yapıldıktan sonra ambulansla Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Doğru, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Doğru'nun ölümüyle ilgili soruşturma başlatılırken, soruşturma kapsamında Onikişubat İlçe Jandarma Komutanlığı'nca 4 kişi gözaltına alındı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol