birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Mardin Valiliği'nden polis tarafından öldürüldüğü iddia edilen Adem Kara'ya ilişkin açıklama

Mardin Valiliği, 'dur ihtarı'na uymadığı için polisler tarafından açılan ateş sonucu ensesinden vurularak öldürüldüğü iddia edilen 21 yaşındaki Adem Kara'nın ölümüne ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada "Personelimiz takibe başlamış, bu sırada kaldırım taşına ayağının takılması sonucu silahı ateş almış ve Adem Kara yaralanmıştır" denildi.

GÜNCEL 03.09.2022 23:35
Mardin Valiliği'nden polis tarafından öldürüldüğü iddia edilen Adem Kara'ya ilişkin açıklama
Abone Ol google-news

Mardin Valiliği, Mardin'in Midyat ilçesi Işıklar Mahallesi'nde kurulan hayvan pazarında önceki gün iddialara göre 'dur ihtarı'na uymadığı için polisler tarafından açılan ateş sonucu ensesinden vurularak ağır yaralanan ve kaldırıldığı Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybeden 21 yaşındaki Adem Kara'nın ölümüne ilişkin açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada, 1 Eylül'de İlçe Asayiş Büro Amirliği görevlilerince, Sanayi Mahallesi Cizre Caddesi'nde, 'suç kayıtları mevcut iki şüphelinin yakalanmasına' yönelik çalışma yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Çalışma sırasında Adem Kara ekiplerimizden kaçmaya çalışmış, bunun üzerine personelimiz tarafından havaya ikaz atışı yapılmıştır. Şahsın kaçmaya çalışmaya devam etmesi üzerine personelimiz takibe başlamış, bu sırada kaldırım taşına ayağının takılması sonucu silahı ateş almış ve Adem Kara yaralanmıştır. Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Kara, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir. Adem Kara'nın ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz"

Valilik açıklamasında olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği vurgulandı.

NE OLMUŞTU?

Mardin’in Midyat ilçesi Işıklar Mahallesi'nde kurulan hayvan pazarında önceki gün, adli bir suçtan dolayı daha önce cezaevine giren ve tahliye olan Adem Kara isimli genç, iddiaya göre ‘dur ihtarı’na uymadığı için polisler tarafından açılan ateş sonucu ensesinden vurularak ağır yaralanmıştı. Kara, kaldırıldığı Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti.

Olayla ilgili bir polisin gözaltına alındığı öğrenilmiş, görgü tanıkları olay yerinde ise 4 polisin olduğunu aktarmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol