birgün

5° AÇIK

EĞİTİM 30.12.2020 06:57

Marmara Üniversitesi’nden sınav tuzağı

Marmara Üniversitesi’nden sınav tuzağı

MUSTAFA KÖMÜŞ @mustafakomus

Marmara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde mecburen girilmesi gereken sınavlarda öğrencilerden para istendi.

Öğrencilere toplu olarak gönderilen mailde Pearson Platformu'na kayıt yaptırmaları istendi. Platforma kayıt olmak için ise ücret isteniyor. Üniversiteden gönderilen mailde şu ifadeler kullanıldı: "Ara sınav Pearson Platformu'nda yapılacaktır. Bu durum dönem başında ilan edildi. Ancak yine de platforma kaydolmayan öğrenciler var. Aşağıdaki bilgiler sisteme kayıt yaptırmayan öğrenciler içindir. Sınavınız önümüzdeki hafta sonu yapılacak. Kayıt için fazla zamanınız kalmadı. Lütfen önümüzdeki birkaç gün için adımları hızlı bir şekilde izleyin ve yakında kaydolun."

Ardından öğrencilerden Pearson Platformu'na yönlendirildi. Fizik-1, fizik-2, matematik-1 ve matematik-2 için kayıt yapması gereken öğrencilerden platformda sınav başına 150 TL talep edildi. Konuyla ilgili BirGün'e açıklama yapan öğrenciler bu durumu asla kabul etmediklerini ve konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol