birgün

3° KAPALI

Marmaray’daki grafitiler 200 bin TL’ye temizlenecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın işlettiği Marmaray hattında kullanılan trenlerdeki grafitilerin binlerce liraya temizleneceği açıklandı.

GÜNCEL 25.11.2022 17:28
Marmaray’daki grafitiler 200 bin TL’ye temizlenecek
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın işlettiği Marmaray hattında kullanılan trenlerdeki grafitilerin (kamu malına ya da kamusal alana yapılan resim ya da yazılan yazı) binlerce liraya temizleneceği açıklandı.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) 3 Ekim’de “Marmaray Tren Setlerinin Grafiti Temizliği” adı altında bir ihale düzenledi.

İhaleyi 200 bin TL teklif veren Jung Jin Elektronik İnşaat Organizasyon Şirketi’nin aldığı açıklandı. 5 bin metrekarelik tren yüzeyinin ihale kapsamında grafitilerden temizleneceği ifade edildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol