İstanbul'da, Pendik-Ataköy seferini yapan Marmaray, Zeytinburnu-Yenimahalle güzergahında çarptığı işçi, hayatını kaybetti. Olay nedeniyle seferlerinde aksama yaşanırken aksamaya ilişkin Marmaray'ın Twitter hesabından "Üzücü bir olay nedeniyle seferlerimiz gerçekleştirilememektedir” şeklinde açıklama yapıldığı, söz konusu açıklamanın 3 dakika sonra silindiği iddia edildi. Daha sonra yapılan açıklamada ise seferlerin ‘teknik bir arıza’ kaynaklı olduğu belirtildi.

Marmaray’da iş cinayeti: Trenin çarptığı işçi hayatını kaybetti
Fotoğraf: DHA

İstanbul Zeytinburnu'nda raylarda çalışma yapan Vedat Güçtekin adlı işçi Marmaray'ın çarpması sonucu hayatını kaybetti. 

DHA'nın haberine göre, olay, Gebze- Halkalı arasında sefer yapan Marmaray'ın, Kazlıçeşme ile Yenimahalle durakları arasında saat 11.00 sıralarında meydana geldi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryoları'na (TCDD) bağlı çalışan 3 işçi, rayların üzerinde çalışma yaptığı sırada, makinist işçileri fark edip siren çalmaya başladı.

Kaçmaya çalışan 3 işçiden 2'si kaçmayı başarırken 26 yaşındaki Vedat Güçtekin kendisini kurtaramadı.

Güçtekin, Marmaray'ın çarpmasıyla rayların kenarında bulunan demir levhaya çarptı. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekipleri yaptıkları incelemede, Güçtekin'in olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi. Polis ekipleri kazayla ilgili inceleme başlattı.

Yaşananları anlatan bir mahalle sakini, "Ben balkondaydım. Yolda çalışma yapıyorlardı. Marmaray kornaya basarak geliyordu. Birisi kaçmış. Birisi de maalesef yetişemedi. O anda çarpmış" dedi.

Öte yandan, T24'te yer alan habere göre, Marmaray’ın Twitter hesabından, seferlerde yaşanan ‘gecikmeye’ ilişkin yapılan ilk açıklamada, “Üzücü bir olay nedeniyle seferlerimiz gerçekleştirilememektedir" denildi.

Kısa süre sonra söz konusu paylaşım silinerek “Teknik bir sebeple Marmaray trenleri Kazlıçeşme - Ataköy arası tek yoldan işletilmekte, seferler bu nedenle gecikmeli olarak yapılmaktadır” açıklaması yapıldı.