birgün

25° AZ BULUTLU

Marmaris’te ormanı yaktığı belirtilen şüphelinin babası özür diledi

Marmaris'te ormanı yaktığı belirtilen ve yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanan şüphelinin babası K.A., özür diledi. K.A., “Aramızda tartışma çıkmadı, arazi mevzusu da yok. Neden böyle bir şey söyledi, bilmiyorum. Benim Marmaris’te bir karış toprağım yok” diye konuştu.

GÜNCEL 25.06.2022 21:20
Marmaris’te ormanı yaktığı belirtilen şüphelinin babası özür diledi Fotoğraf: DHA
Abone Ol google-news

Marmaris’te 5 gün önce başlayan orman yangınının şüphelisi olarak Marmaris Adliyesi’nde tutuklanan S.A’nın babası K.A. açıklama yaptı. Açıklamasında özür dileyen ve iddia edildiği gibi bir arazi kavgasının olmadığını söyleyen K.A. yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Oğlum sürekli yanımda kalır. Biz denizden ekmek yiyoruz. O gün çok dalga fırtına vardı, açılamadık. 08.30’a kadar bekledik. Daha sonra Değirmenyanı’nda patoz işi olduğunu söyleyerek yanımdan ayrıldı. Günübirlikle gider gelirdi, balık satardı.

“ARAMIZDA TARTIŞMA ÇIKMADI”

Aramızda tartışma çıkmadı, arazi mevzusu da yok. Neden böyle bir şey söyledi, bilmiyorum. Benim Marmaris’te bir karış toprağım yok. Denizi çok sever, dalış yapardı hep. Ben ilk duyduğumda şoka girdim, hâlâ inanamıyorum. Böyle bir şeyi yapacak insan değil.

Keşke kendini öldürseydi bu dağları yakmasaydı. Bu canlıların suçu, günahı yok. Kendini öldür, hiç olmazsa insanları öldürme, herkesi öldürdü. Bir baba olarak evlada mı üzüleyim, ciğerimiz yandığı için ormanlara mı üzüleyim, perişanım. Onun da benim de kimsem yok, ikimiz de ayaklarımızın üzerinde duruyoruz. Ben de eşimden ayrıldım, o da ayrıldı ve 3 çocuğu var. Çok söyledim, ‘oğlum bırak bu içkiyi’ dedim. Kendini de yaktı, beni de yaktı. Torunum aradı, ‘inanamıyorum dede babamın böyle bir şey yaptığına’ dedi. Türkiye’deki tüm insanlardan, devlet büyüklerinden, köylülerimden çok özür dilerim.”

(DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol