birgün

5° PARÇALI BULUTLU

DÜNYA 12.12.2018 14:30

May'den 'güven oylaması' açıklaması: Tüm gücümle mücadele edeceğim

May'den 'güven oylaması' açıklaması: Tüm gücümle mücadele edeceğim

İngiltere Başbakanı Theresa May'in, Muhafazakar Parti liderliği için parti grubunda güven oylaması yapılacak. May, "Hakkımdaki güven oylamasına karşı tüm gücümle mücadele edeceğim" dedi.

Avrupa Birliği ile yaptığı Brexit Anlaşması tehlikeye giren İngiltere Başbakanı Theresa May'in Muhafazakar Parti liderliğindeki koltuğu da sarsılıyor.

May'in Muhafazakar Parti liderliği için parti grubunda bugün geç saatlerde güven oylaması yapılacak. May'in parti liderliğindeki geleceğini belirleyecek güven oylamasının Türkiye saatiyle 21:00'de yapılması planlanıyor.


Avrupa Birliği ile yapılan Brexit Anlaşması sonrası Muhafazakar Parti içerisinde de sert eleştirilere maruz kalan Başbakan Theresa May'in liderliğini tartışmaya açmak için 48 imzalı bir dilekçe verilmişti.

MAY'DEN AÇIKLAMA

Güven oylamasıyla ilgili açıklama yapan Başbakan Theresa May, "Hakkımdaki güven oylamasına karşı tüm gücümle mücadele edeceğim. Bu işi sona erdirmek için hazırım" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız