birgün

22° AÇIK

EĞİTİM 21.01.2020 00:43

MEB’den Diyanet TV reklamı

MEB, şimdi de Diyanet TV’deki programın tanıtımı için harekete geçti. İlçe milli eğitim müdürlükleri, Diyanet TV’de yayınlanan, “Hatibin Kum Saati” isimli programın öğrencilere duyurulmasını istedi

MEB’den Diyanet TV reklamı

Oktay Evsen

Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Diyanet TV’nin reklamını yapmak için kolları sıvadı. İlçe milli eğitim müdürlükleri, Diyanet TV’de yayınlanan, “Hatibin Kum Saati” isimli programın tüm öğrencilere duyurulması için okullara yazı gönderdi.

İl müftüleri, Diyanet Çocuk, Diyanet İlim ve Diyanet Aile isimli dergilerin okullarda tanıtımının yapılmasına izin veren Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ilçe müdürlüklerinden Diyanet TV’de yayınlanan programı okullarda duyurmalarını istedi. İlçe milli eğitim müdürlükleri, müftülüklerin “Hatibin Kum Saati, adlı programın yayın tarihi ve bilgilerinin imam hatip liselerine duyurulması” talebine olumlu yanıt verdi.

MEB UZMANI JÜRİDE

İmam hatip liseleri arasında yapılacak bilgi yarışmasının yer aldığı “Hatibin Kum Saati” isimli yeni program duyuruldu. Yarışmalarda başarılı olanlar “Umre ziyareti” ile ödüllendirilecek. Diyanet TV’nin, “Televizyon tarihinde ilk kez” ifadesi ile duyurduğu programın jürisinde Milli Eğitim Bakanlığı Uzmanı Abdullah Cevizci’nin de yer alacağı bildirildi.

Programın tanıtımının okullarda yapılması istemini içeren yazıda, “Bakanlığımız, ‘Toplumu din konusunda aydınlatmak’ görevinden hareketle sahih kaynaklara dayalı doğru bilgiler ekseninde toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaç ve beklentilerine yönelik dini, tarihi, ahlaki, kültürel programlar hazırlamakta olup, radyo-televizyon ve internet aracılığıyla bu yayınları topluma ulaştırmaya çalışmaktadır” denildi.

İlçe milli eğitim müdürlükleri de programın tüm imam hatip lisesi öğrencilerine duyurulması konusunda okul yönetimlerini uyardı.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız