MEB, ders kitaplarıyla ilgili paylaşımları MİT'e bildirdi

26.11.2018 10:56 GÜNCEL

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ders kitaplarına yönelik Twitter üzerinden kara propaganda yapıldığını öne sürerek MİT'e başvurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı (TTKB) Alpaslan Durmuş, ders kitaplarıyla ilgili sosyal medyaya yansıyan 'Kara propaganda, cinsiyetçi, toplumun örf ve adetleriyle uyuşmayan' paylaşımları Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) bildirdiklerini açıkladı.

Hürriyet'ten Gamze Kolcu'nun haberine göre Durmuş, söz konusu paylaşımların dünyanın dört bir yanından FETÖ'cüler tarafından yönetilen sahte hesaplar aracılığıyla organize edildiğini tespit ettiklerini söyledi. Durmuş, "Söz konusu kitapla ilgili sosyal medyada hem solcuları hem sağcıları kışkırtacak kapsamlı bir kara propaganda başladı" dedi.Durmuş, FETÖ'nün yıllarca finans kaynağı olan ders kitapları yayıncılığından çıkarılmasıyla sosyal medyada ders kitaplarına ilişkin büyük bir saldırının başladığını savundu.

Durmuş, şunları söyledi:

"Saldırılarla ders kitaplarının yanı sıra hükümetin ve devletin öğrencilere dağıttığı ücretsiz ders kitapları da hedef alındı. Sahte hesapları ve halkı kışkırtan paylaşımlarını dosyalayarak MİT'e sunduk. Bunlar dünyanın dört bir yanından FETÖ'cü hesaplar. Ukrayna'dan, Almanya'dan, Avustralya'dan paylaşımlar. Bizim ders kitaplarımızda iddia edilen paylaşımların hiçbiri yok. Milletimiz rahat olsun."