birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

Medeni Yıldırım'ın vurulma görüntüleri çıktı

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Kayacık Köyü'nde 28 Haziran 2013 tarihinde kalekol yapımı protestosunda çıkan olaylarda kurşun ile vurularak yaşamını yitiren Medeni Yıldırımın'ın vurulma anı görüntüleri ortaya çıktı

ARŞİV 29.09.2014 17:46
Medeni Yıldırım'ın vurulma görüntüleri çıktı
Abone Ol google-news

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Kayacık Köyü'nde 28 Haziran 2013 tarihinde kalekol yapımı protestosunda çıkan olaylarda kurşun ile vurularak yaşamını yitiren Medeni Yıldırımın'ın vurulma anı görüntüleri ortaya çıktı. Karakolda bulunan bir asker tarafından çekildiği belirtilen görüntülerde, Yıldırım göstericilerin arkasında dururken aniden yere yığılıyor. İlk etapta vurulduğu anlaşılmayan Yıldırım, daha sonra bir grup tarafından olay yerinden taşınarak bölgeden uzaklaştırılıyor. Olay ile ilgili soruşturma sürürken, savcılığın olay yerinde keşif yapma kararı aldığı ancak keşfin ne zaman yapılacağının belirlenmediği öğrenildi. Lice'nin Kayacık köyündeki Kalekol yapımını protesto eylemleri sırasında 28 Haziran 2013'te açılan ateş sonucu yaşamını yitiren 19 yaşındaki Medeni Yıldırım'ın vurulma anını gösteren görüntüler ortaya çıktı.

ASKER GÖRÜNTÜLEDİ
Karakolda görevli bir asker tarafından çekildiği belirtilen ve olayı soruşturan Cumhuriyet savcısının soruşturma dosyasına aldığı görüntülerde, çok sayıda kurşun sıkıldığı görülüyor. Silah sesleri altında protestocu grubun karakolun bahçesine taş ve molotoflarla saldırılarını sürdürdüğü ve bu sırada grubun arkasında bulunan Medeni Yıldırım'ın aniden yere yığıldığı görülüyor. Yıldırım'ın ilk etapta vurulduğunun fark edilmediği görülen görüntülerde, daha sonra bir grup gösterici tarafından vurulduğu yerden alınarak uzaklaştırıldığı görülüyor. Olay ile ilgili soruşturma sürürken, Cumhuriyet savcısının olay yerinde keşif yapma kararı aldığı ancak keşfin tarihine henüz karar verilemediği öğrenildi.


 

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun