AKP'ye katılacağı öne sürülen Mehmet Ali Çelebi, söz konusu iddialara ilişkin açıklama yaptı. Çelebi, “Bağımsız olarak devam ediyorum” dedi.

Mehmet Ali Çelebi: 11 parti ile görüştüm

Gazeteci Barış Yarkadaş, AKP'li bir iş insanından aldığı bilgiyi aktardı ve Mehmet Ali Çelebi’nin ekim ayında AKP'ye katılacağını söyledi.

Yarkadaş’ı yalanlayan Çelebi, söz konusu iddialara yanıt olarak Twitter hesabı üzerinden yeni bir açıklama yaptı.

Çelebi, “Sosyalistinden sağ görüşlüsüne, Cumhur İttifakı’ndan Millet İttifakı’na, 11 parti kendi istekleriyle, benim talebim olmadan geldi görüştüm. Bu ilgi benim için onurdur. Bugün bir parti yine aradı. Görüşürüm, mahsuru yoktur. Bağımsız olarak devam ediyorum” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

CHP'den istifa edip Memleket Partisi'ne katılmasının ardından Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile anlaşmazlık yaşadığı gerekçesiyle oradan da istifa eden Mehmet Ali Çelebi, sosyal medya hesabından AKP-MHP ittifakına yakınlığını belirten bir paylaşım yapmıştı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Çelebi, “Siyaseti bıraksam da 6+1 değil Cumhur ittifakı derim!” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’ye katılacağı iddia edilen Çelebi, geçmişte AKP’yi eleştirdiği tweetlerinin de aralarında olduğu binlerce tweetini silmişti.

Çelebi’nin sildiği tweetler arasında “Berkin Elvan ölümsüzdür. Bin yıl geçse de onun adı bu topraklarda yankılanacak” şeklindeki paylaşımı da bulunuyor.

Çelebi, söz konusu paylaşımların silinmesine ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

"Tweeter hesabım açılma 2012. 2015 yılına kadar tweet atmam mümkün değil. Çünkü görevdeki subayım" diyen Çelebi, "Ayrılmam 2015. 2013-2014 cezaevindeyim. Atamam. 2015-2017 uçak kursundayım. Görüldüğü üzere hesabı aktif yöneten ağabeyimden kendi attığı tweetlerini temizlemesini istedim" ifadelerini kullandı.