birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

Mehmet Ali Çelebi’den ‘bağımsız vekillik’ mesajı, Cumhur İttifakı'na övgü

AKP’ye katılacağı öne sürülen Mehmet Ali Çelebi, “Bağımsız vekil olarak ülkemin çıkarlarını savunmaya devam edeceğim” dedi. Çelebi, Cumhur İttifakı’nın “PKK ve FETÖ mücadelesinde tutarlı olduğunu” da savundu. Silinen Twitter paylaşımları hakkında da konuşan Çelebi, "Hesabı aktif yöneten ağabeyimden kendi attığı tweetlerini temizlemesini istedim" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 08.08.2022 11:19
Mehmet Ali Çelebi’den ‘bağımsız vekillik’ mesajı, Cumhur İttifakı'na övgü
Abone Ol google-news

“Siyaseti bıraksam da Cumhur İttifakı derim” şeklindeki açıklaması ve 15 Temmuz süreciyle ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında övgü dolu ifadeler kullanmasının ardından, AKP’ye katılacağı iddia edilen Mehmet Ali Çelebi konuyla ilgili açıklama yaptı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Çelebi, “Bağımsız vekil olarak ülkemin çıkarlarını savunmaya devam edeceğim” dedi. Çelebi bununla birlikte Cumhur İttifakı’na bir kez daha övgüde bulundu.

Söylediklerinin arkasında olduğunu belirten Çelebi, şöyle devam etti:

“Çok ciddi Egemenlik Mücadelesi veriyoruz. FETÖ-PKK mücadelesi kararlılıkla devam etmeli. Cumhur, bu konularda tutarlı. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Varolsun Yüce Türk Milleti!”

SİLİNEN TWEETLER HAKKINDA AÇIKLAMA

CHP'den istifa edip Memleket Partisi'ne katılmasının ardından Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile anlaşmazlık yaşadığı gerekçesiyle oradan da istifa eden Mehmet Ali Çelebi, sosyal medya hesabından AKP-MHP ittifakına yakınlığını belirten bir paylaşım yapmıştı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Çelebi, “Siyaseti bıraksam da 6+1 değil Cumhur ittifakı derim!” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’ye katılacağı iddia edilen Çelebi, geçmişte AKP’yi eleştirdiği tweetlerinin de aralarında olduğu binlerce tweetini silmişti.

Çelebi’nin sildiği tweetler arasında “Berkin Elvan ölümsüzdür. Bin yıl geçse de onun adı bu topraklarda yankılanacak” şeklindeki paylaşımı da bulunuyor.

Çelebi, söz konusu paylaşımların silinmesine ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı.

"Tweeter hesabım açılma 2012. 2015 yılına kadar tweet atmam mümkün değil. Çünkü görevdeki subayım" diyen Çelebi, "Ayrılmam 2015. 2013-2014 cezaevindeyim. Atamam. 2015-2017 uçak kursundayım. Görüldüğü üzere hesabı aktif yöneten ağabeyimden kendi attığı tweetlerini temizlemesini istedim" ifadelerini kullandı.

Bir başka paylaşımında gazeteci Barış Yarkadaş'ı hedef alan Çelebi, "Sen kim Berkin Elvan’ı bana sormak kim. Ben cezaevinden çıkar çıkmaz cenazesine gittim. Merak etme canlı yayına çıkacağım ipliğinizi pazara dökeceğim. Hdp sever Barış Yarkadaş efendi" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol