birgün

16° AÇIK

Mehmet Ali Çelebi'den "Bu katiline aşık olmaktır" diyen Muharrem İnce'ye yanıt

İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, AKP'ye katılacağı iddialarına dair kendisi hakkında "Bu katiline aşık olmaktır" diyen Muharrem İnce'ye, "Katiline aşık olmak… Atatürk’e katliamcı,Türk Milletine soykırımcı diyenlerin gireceği 6+1 denklemin adayı ben olayım diye sağa sola sinyal çakmaktır" ifadeleriyle yanıt verdi.

SİYASET 09.08.2022 17:17
Mehmet Ali Çelebi'den "Bu katiline aşık olmaktır" diyen Muharrem İnce'ye yanıt
Abone Ol google-news

İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, AKP'ye katılacağı iddialarına dair kendisi hakkında "Bu katiline aşık olmaktır" diyen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye yanıt verdi.

Mehmet Ali Çelebi, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Katiline aşık olmak… 40 bin vatan evladının katillerinin uzantılarına iktidarı değiştirmek uğruna ses edememektir. Ben konuşunca paniklemektir" ifadelerini kullandı.

Çelebi, şunları söyledi: "Atatürk’e katliamcı,Türk Milletine soykırımcı diyenlerin gireceği 6+1 denklemin adayı ben olayım diye sağa sola sinyal çakmaktır."

NE OLMUŞTU?

Muharrem İnce, CHP ile yollarını ayırdıktan sonra Memleket Partisi'ne geçen ancak oradan da istifa eden Mehmet Ali Çelebi'nin AKP'ye katılacağına dair iddialar hakkında konuşmuştu.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk'e konuşan Muharrem İnce, Çelebi'nin Memleket Partisi’nden “anlamsız gerekçelerle" ayrıldığını belirterek, "Çelebi'nin de yargılandığı Ergenekon davasında, bir tarafta ‘Ben bu davanın savcısıyım' diyen Recep Tayyip Erdoğan var. Onu alıp milletvekili yapan Kemal Kılıçdaroğlu'nu, duruşma salonunda kendisini canla başla savunan Muharrem İnce'yi tercih etmiyor, ‘Ergenekon'un savcısıyım' diyen Erdoğan'ı tercih ediyorsa diyecek bir şey yok. Bu katiline aşık olmaktır. Yani yapılacak bir şey yok" ifadelerini kullanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol