birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Mehmet Ali Çelebi'nin çabası sürüyor: Güçlü liderlik için Cumhur İttifakı dedim

CHP'den geçtiği Memleket Partisi'nden istifa eden ve Cumhur İttifakı'ndan vekil olmak için çabalayan İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, "Bu kriz ortamında zaman kaybetmemek, güçlü liderlik için Cumhur İttifakı dedim'' açıklamasında bulundu.

SİYASET 26.09.2022 18:07
Mehmet Ali Çelebi'nin çabası sürüyor: Güçlü liderlik için Cumhur İttifakı dedim
Abone Ol google-news

Önce CHP sonra da Memleket Partisi'ndeki siyasi macerasının ardından şimdi de AKP'ye geçeceği konuşulan Mehmet Ali Çelebi'nin AKP'ye mi MHP'ye mi katılacağı merak konusuyken, Çelebi yeni açıklamalarda bulundu.

Çelebi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhur İttifakı, milli konularda daha net ve tutarlıyken, aynı durumun Millet İttifakı için geçerli olmadığını ileri sürdü.

''CUMHUR NET VE TUTARLI''

Şu anda Cumhur İttifakı'nın, net ve tutarlı gözüktüğünü ileri süren Çelebi, "6+2 masanın orada Abdullah Gül de var. Çıkmaz sokak olduğunu çok önceden söyledim. '6+1 masa çıkmaz sokaktır. Buradan Türkiye'ye hayır gelmez' dedim. Aynı düşüncem devam ediyor. Bir partide olup olmamam çok önemli değil. Şu anki tutumum, Cumhur İttifakı'nın ülkeyi milli istikamette daha net ve tutarlı götüreceğine dönük görüşüm devam etmektedir." diye konuştu.

Çelebi ayrıca ''İçinde bölücü, yıkıcı unsurlar ve marjinal fikirler barındıran 6+2'li Gül+ HDP, bu denklem kaos ve istikrarsızlık getirir. Dünya büyük kriz ortamlarını beklemektedir. Bu kriz ortamında zaman kaybetmemek, güçlü liderlik için 'Cumhur İttifakı' dedim" dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol