birgün

24° AÇIK

Mehmet Aydın, rakip internet sitesini kuran eski çalışanını kaçırıp sorgulamış

‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın'ın 5 yıl önce, rakip internet sitesi kuran eski çalışanını kaçırıp evinde sorguya aldığını gösteren kayıtlar çıktı. Aydın'ın, kayıtta “Çok güzel işler yapacağız demedim mi? Neyine yetmedi?” dediği görüldü.

GÜNCEL 06.07.2021 08:35
Mehmet Aydın, rakip internet sitesini kuran eski çalışanını kaçırıp sorgulamış
Abone Ol google-news

"Tosuncuk" lakaplı Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın, Bursa 3. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki dava dosyasına göre oynanmış iddia kuponu satan bir site kurdu. Yanında çalışan Doğukan A. da bir süre sonra işten ayrılıp, benzer bir site oluşturdu. Duruma sinirlenen Mehmet Aydın, ‘Sitemin aynısını yapmış’ dediği Doğukan A. ile 23 Haziran 2016 günü bir parkta buluştu.

Hürriyet'ten Musla Kesler'in haberine göre, zorla aracına bindirerek, Bursa’da bodrum kattaki evlerine götürdü ve Doğukan A.’yı tehdit etti. 'Tosuncuk' lakaplı Aydın, tehdit anlarını da telefonuna kaydetti. Ardından şifrelerini aldı ve siteyi kullanım dışı bıraktı. Şikayet üzerine gözaltına alınan Mehmet Aydın’ın telefonunda, bu anlara dair kayıtlar ele geçirildi. Dava dosyasında ‘Sorgu Kaydı’ olarak yer alan kayıtta, Aydın, “Seni döverim burada, o zaman konuşmaya başlarsın. İnşallah şifreyi unutmuşsundur da burada temiz bir dayak yersin benden. Buraya gelişini unutma, unutma tamam mı! Sözümü dinlersen korkacak bir şey yok. Biz adam yemiyoruz. Güzel güzel konuşuyoruz. Adam gibi yanımda çalış, çok güzel işler yapacağız demedim mi? Neyine yetmedi?” diyor.

Aydın’a verilen 7 yıl ceza 7 aya düşürülüp ertelenince cezaevine girmedi. Bu süreçte de Çiftlik Bank’ı kurup milyonlarca lira topladı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol