birgün

1° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 29.11.2021 16:10

Mehmet Sevigen, CHP’den ihraç edildi

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘helalleşme’ çağrısı için “Açıkça FETÖ ve PKK’ya göz kırpıyor” diyen ve Kılıçdaroğlu’nun CHP’den ihraç edilmesi gerektiğini savunan Mehmet Sevigen, partiden ihraç edildi. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca hakkında ise 3 Ocak'ta karar verilecek.

Mehmet Sevigen, CHP’den ihraç edildi

Eski CHP milletvekili Mehmet Sevigen, Yüksek Disiplin Kurulu'nun (YDK) aldığı kararla partiden ihraç edildi.

Mehmet Sevigen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘helalleşme’ açıklamalarıyla parti tüzüğünü ihlal ettiğini öne sürmüştü.

İktidara yakın Sabah gazetesine konuşan Sevigen, “Disipline verilerek ihraç edilmeli. Açıkça FETÖ ve PKK’ya göz kırpıyor. Kılıçdaroğlu, CHP’nin önündeki en büyük engeldir. Kafasında Cumhurbaşkanlığı adaylığı düşüncesi yok, koltuğunu korumaya çalışıyor. Kemal Bey’in kafası çok bulanık ve Atatürk Cumhuriyetinden öç almayı hedefliyor. Bu kadar yenilgiye rağmen Atatürk’ten fazla genel başkanlık yaptı” ifadelerini kullanmıştı.

ÖZCAN VE KARACA HAKKINDA VERİLECEK KARAR 3 OCAK’A ERTELENDİ

Ayrıca CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, türbanlı bir kadına yönelik ifadeleri nedeniyle uyarı cezası istemiyle, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da bir yurttaş ile yaptığı küfürlü telefon konuşması nedeniyle yine uyarı cezası istemiyle YDK’ye sevk edilmişti.

3 saat süren CHP YDK toplantısında iki dosyada da eksiklikler olduğu tespit edildi.

Özcan ve Karaca hakkında verilecek karar, dosyalardaki eksiklikler nedeniyle 3 Ocak 2022 tarihine ertelendi.