birgün

17° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

DÜNYA 05.04.2020 15:25

Meksika’da gerçekleşen çete savaşında 19 kişi hayatını kaybetti

Meksika’nın Chihuahua eyaletinde gerçekleşen çete savaşında 19 kişi yaşamın yitirdi

Meksika’da gerçekleşen çete savaşında 19 kişi hayatını kaybetti

Meksika’nın Chihuahua eyaletinde gerçekleşen çete savaşında 19 kişi yaşamın yitirdi. Yetkililer, bu yıl şimdiye kadar çeteler arasında 5 silahlı çatışmanın yaşandığını belirtti.

Meksika’da yetkililer, Eyalet Başsavcısı ve Meksika Ordusu’nun, Madera kentinde 19 kişinin ölümüne yol açan çatışmayı ortaklaşa soruşturdukların bildirdi.

Basında yer alan haberlere göre, Cuma akşamı gerçekleşen olayda, Sinaloa karteline bağlı Gente Nueva grubu üyesi olduğu iddia edilen kişiler, Madera’da araçla seyir halindeyken, karşı grup olan Juarez karteline bağlı La Linea grubu üyeleri tarafından pusuya düşürüldü.

Yetkililer, olayda 18 adet uzun namlulu silah, bir adet kısa namlulu silah, iki araç ve iki el bombasının kullanıldığını bildirdi.

Meksika Hükümeti, geçtiğimiz Kasım ayında Amerika sınırında olan Sonoro ve Chihuahua kentleri arasındaki kırsal yolda seyahat eden 9 Meksikalı Amerikalı Mormon’un öldürülmesinden La Linea kartelini sorumlu tutmuştu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız