birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 07.05.2021 11:27

Melih Gökçek 'Kartal Pençe operasyonu' diye bilgisayar oyunu paylaştı

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter'dan "Pençe Kartal Operasyonu" adı altında ABD menşeli Medal of Honor isimli bilgisayar oyununun görüntülerini paylaştı.

Melih Gökçek 'Kartal Pençe operasyonu' diye bilgisayar oyunu paylaştı

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün akşam sosyal medya hesabından "PENÇE KARTAL OPERASYONU…" başlığı altında ABD menşeli Medal of Honor (Onur Madalyası) adlı bilgisayar oyununun görüntülerini paylaştı. Gökçek'in paylaştığı oyunda oyuncu, ABD'nin eski askeri istihbarat örgütü Stratejik Hizmetler Ofisi (OSS) mensubu bir askeri canlandırıyor.

Gökçek'in paylaştığı görüntülerin arkasına özel harekat polisi olduğu belirtilen bir kişinin yerde ters kelepçeli yatan şahıslara “Ne yaptı lan size bu devlet? Türk’ün gücünü göreceksiniz” şeklinde bağırdığı videonun sesleri ve bir rap şarkısı eklendi.

Sosyal medya kullanıcılarının görüntülerin bilgisayar oyununa ait olduğunu söylemesinin ardından Gökçek gece yarısından sonra attığı bir başka Tweet'te gönlümden geçenin bu olduğu ve muhaliflerin dökülmesini istediği için videoyu attığını iddia etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol