Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter'dan "Pençe Kartal Operasyonu" adı altında ABD menşeli Medal of Honor isimli bilgisayar oyununun görüntülerini paylaştı.

Melih Gökçek 'Kartal Pençe operasyonu' diye bilgisayar oyunu paylaştı

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün akşam sosyal medya hesabından "PENÇE KARTAL OPERASYONU…" başlığı altında ABD menşeli Medal of Honor (Onur Madalyası) adlı bilgisayar oyununun görüntülerini paylaştı. Gökçek'in paylaştığı oyunda oyuncu, ABD'nin eski askeri istihbarat örgütü Stratejik Hizmetler Ofisi (OSS) mensubu bir askeri canlandırıyor.

Gökçek'in paylaştığı görüntülerin arkasına özel harekat polisi olduğu belirtilen bir kişinin yerde ters kelepçeli yatan şahıslara “Ne yaptı lan size bu devlet? Türk’ün gücünü göreceksiniz” şeklinde bağırdığı videonun sesleri ve bir rap şarkısı eklendi.

Sosyal medya kullanıcılarının görüntülerin bilgisayar oyununa ait olduğunu söylemesinin ardından Gökçek gece yarısından sonra attığı bir başka Tweet'te gönlümden geçenin bu olduğu ve muhaliflerin dökülmesini istediği için videoyu attığını iddia etti.