birgün

17° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 29.05.2021 13:40

Melih Gökçek yurttaşın açıklamasını çarpıttı, 'başörtüsü' üzerinden Mansur Yavaş'ı hedef aldı

Hastane forması nedeniyle otobüse bindirilmeyen yurttaş Mansur Yavaş'a şikayette bulundu. Melih Gökçek, yurttaşın açıklamasını çarpıtarak 'başörtüsü' üzerinden Mansur Yavaş'ı hedef aldı. Yurttaş, Gökçek'e tepki göstererek, "Konuyu çarpıtmayın" dedi.

Melih Gökçek yurttaşın açıklamasını çarpıttı, 'başörtüsü' üzerinden Mansur Yavaş'ı hedef aldı

Genel Cerrahi Asistanı Dr. Bilgi Karakaş, iş çıkışı Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne (ABB) ait otobüse binmek isterken şoför tarafından forması ile binemeyeceği gerekçesiyle indirildiğini belirtti.

Anakra Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı etiketleyen Karakaş, "Yağmurlu havada araçtan indirildim" diyerek şikayette bulundu.

melih-gokcek-yurttasin-aciklamasini-carpitti-basortusu-uzerinden-mansur-yavas-i-hedef-aldi-881483-1.

Cumhuriyet'in aktardığına göre, Karakaş'ın açıklamalarını çarpıtan görevinden istifa ettirilen eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Nihayet Mansur yönetimi müslümanlara karşı gerçek yüzünü göstermeye başladı... Müslümanlar artık Mansur yönetiminden otobüse binmek için müsaade alacak. Mansur'a oy veren başörtülü kardeşler eserinizle guru duyuyor musunuz?" dedi.

melih-gokcek-yurttasin-aciklamasini-carpitti-basortusu-uzerinden-mansur-yavas-i-hedef-aldi-881485-1.

"KONUYU ÇARPITMAYIN"

Yavaş'ın çarpıtmasına yurttaştan yanıt geldi. Gökçek'e tepki gösteren Karakaş, "Melih bey konuyu çok yanlış anlamış. Burada konu baş örtüm değil. Hastane formamla otobüse binmeme izin verilmedi. Konuyu çarpıtmayın" dedi.

melih-gokcek-yurttasin-aciklamasini-carpitti-basortusu-uzerinden-mansur-yavas-i-hedef-aldi-881484-1.

Karakaş'ın tepki gösterdiği Gökçek, daha sonra, "Bilgi Karakaş yeni bir tweet atıp 'Konu baş örtüm değil' demiş. Siz aşağıdaki tweeti okuyunca ne anlarsınız? Karakaş böyle söylüyorsa tweetimizi siler, yazdığımızı düzeltiriz" dedi.

melih-gokcek-yurttasin-aciklamasini-carpitti-basortusu-uzerinden-mansur-yavas-i-hedef-aldi-881486-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol