Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal Sayan, eşi Sinan Sayan'ın 'Kolin' inşaatta çalıştığına dair gündeme gelen iddiaları doğruladı. İpek Sayan eşi hakkında, "Yönetici değil, CEO değil; liyakatiyle girmiş normal çalışan" dedi.

Memleket Partisi Sözcüsü İpek Özkal, eşinin Kolin'de çalıştığını doğruladı

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü İpek Özkal Sayan eşi Sinan Sayan'ın; muhalefetin "5’li çete" olarak nitelendirdiği ekipten olan Kolin’de üst düzey yönetici olarak çalıştığı iddiasına ilişkin açıklama yaptı.

İddiaların sosyal medyada gündem olmasının ardıdan açıklama yapan İpek Özkal Sayan, katıldığı canlı yayında eşinin Kolin'de çalıştığı iddialarını doğruladı.

"YÖNETİCİ DEĞİL, NORMAL ÇALIŞAN"

Sayan eşi hakkında, "Yönetici değil, CEO değil; liyakatiyle girmiş normal çalışan" dedi.

TV100’de konuşan Sayan, iddiaları doğrulayarak şu açıklamalarda bulundu:

"Sosyal medyada kendine gazeteci diyen kuruluşlarda linç kampanyası başlatıldı. Kendi listelerine güvenmedikleri için Ankara 1. Bölge 1. sırada kim var. İpek hoca var yıpratalım. İpek hocanın eşi nerede çalışıyormuş işte Kolin firmasında çalışıyor diye bir linç kampanyası başlatalım. Ben bunlara gülüyorum. Kendisi ilgili şirkette CEO değil, yönetim kurulunda değil, üst düzey karar verici durumunda değil. Takım lideri olarak çalışıyor. Liyakatiyle girmiş bir insan. Zaten CV'si de açık herkes girip bakabilir."