Memleket Partisi, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunun hemen öncesinde MYK’sini topluyor. Kulislerde, partinin ikinci tur tavrının netleşeceği iddia ediliyor.

Abone Olgoogle-news
Memleket Partisi toplanıyor
Fotoğraf: AA

BirGün ANKARA

Muharrem İnce başkanlığındaki Memleket Partisi, bugün Merkez Yönetim Kurulu’nu (MYK) topluyor. Saat 14.00’te başlayacak olağan toplantıda partinin ikinci tur kararının da netleşmesi bekleniyor.

İlk turda cumhurbaşkanı adaylığından son anda çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, genel merkezde kurmayları ile bir araya gelerek son süreci değerlendirecek. İnce’nin Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turu hakkındaki kararını da netleştireceği iddia ediliyor. Edinilen bilgiye göre, İnce’nin doğrudan Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaret etmese bile “O anlama gelecek cümlelerle” seçmenini yönlendirebileceği kaydedildi. Ancak İnce’nin seçmenini tıpkı ilk turdaki gibi serbest bırakabileceği de iddialar arasında yer alıyor.

İL BAŞKANLARI İSİM İSTİYOR

Memleket Partisi kulislerinden edinilen bilgiye göre, bir hafta içerisinde il başkanlarının büyük çoğunluğu genel merkez yöneticileri ile iletişime geçti. İl başkanlarının büyük çoğunluğunun “Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması” talebinde bulundukları kaydedildi.