birgün

20° AZ BULUTLU

Menderes’te gökyüzü uçurtmalarla renklendi

Menderes Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Uçurtma Şenliği yediden yetmişe binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.

BİRGÜN EGE 16.05.2022 13:27
Menderes’te gökyüzü uçurtmalarla renklendi
Abone Ol google-news

BİRGÜN EGE

Özdere Orta Mahalle Gençlik Parkı’nda düzenlenen Geleneksel Uçurtma Şenliği’nde, yüz boyama etkinliklerinden; ücretsiz sokak lezzetleri ikramına; dans gösterilerinden, eğlenceli etkinliklere birçok renkli aktiviteyle yurttaşlar keyifli bir pazar günü geçirdi. Menderes Belediyesi tarafından şenliğe katılanlara 5 bin uçurtma hediye edildi.

Şenliğe TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi ve CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan da katıldı. Şenlik sonrası açıklama yapan Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, etkinliğe katılan tüm katılımcılara teşekkür ederek, “Menderes’imiz binlerce kişinin katılımıyla büyük bir coşkuya ev sahipliği yaptı. Şenliğimize katılan ve gökyüzünde havalanan uçurtmalarıyla coşkumuza ortak olan tüm hemşehrilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İKİ FESTİVAL DAHA GERÇEKLEŞECEK

Kayalar, Menderes Belediyesi olarak geleceğin aydınlık yüzleri gençler için çalışmalarının devam edeceğine de vurgu yaparak sözlerini şöyle sürdürdü: "Menderesimizi gençliğin merkezi yapmak için İzmir Büyükşehir Belediyemizle ortak çalışmalarımız devam ediyor. Yapılan çalışmalarla Özdere’mize yeni bir gençlik kampı kazandırıyoruz. Büyük bir kısmının tamamlandığı ve kısa sürede hizmete açılacak kamp alanımızda gençlerimiz dilediklerince kamp yapıp, spor tesislerinde de eğlenceli vakit geçirerek keyifli bir tatil yapmış olacaklar. Haziran ayında iki festivale ev sahipliği yapacağız. Menderes Doğa Oyunları Festivali adıyla, farklı konseptlerle birlikte festivalimizi 2 güne çıkararak etkinliği daha keyifli bir hale getirmiş olacağız. İlçemizi sanatın ve sanatçının merkezi yapmak adına çalışmalarımız sürüyor. Bu kapsamda 17-21 Haziran tarihleri arasında bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz Uluslararası Özdere Dans Festivali ile tüm vatandaşlarımız keyifli ve eğlenceli bir festivale tanıklık etmiş olacak."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun