Menzil Cemaati’nin lideri Abdulbaki Erol'un cenazesi, Adıyaman'ın Kahta ilçesinde toprağa verildi. Cenazenin getirilişi sırasında yaklaşık 15 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Cenazeye Adıyaman Valisi Osman Varol, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de katıldı.

Kaynak: Haber Merkezi
Menzil Cemaati'nden gövde gösterisi gibi cenaze töreni

Menzil Cemaati’nin lideri olan ve cemaat mensuplarının “Gavs” olarak nitelendirdiği Abdulbaki Erol için Adıyaman'ın Kahta ilçesinde cenaze töreni düzenlendi.

Cenazenin getirilişi sırasında yaklaşık 15 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

Köy girişini kapatan güvenlik güçleri, cenaze namazına katılmak için gelen araçları kurulan otopark alanına yönlendirdi.

Binlerce kişi tarafından karşılanan cenaze, kılınan namazın ardından aile mezarlığına defnedildi.

Cenaze törenine, Adıyaman Valisi Osman Varol, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile çok sayıda kişi katıldı.

ERDOĞAN'DAN TAZİYE MESAJI

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Menzil Cemaati'nin lideri Erol'un ölümüne ilişkin, "Ömrünü ilim ve irfan yolunda İslam’a hizmete adamış, ülkemizin manevi rehberlerinden Seyyid Abdulbaki Elhüseyni Hocaefendi’ye Allah'tan rahmet niyaz ediyor, ailesine, sevenlerine ve tüm talebelerine başsağlığı diliyorum. Rabbim mekânını cennet eylesin" açıklamasını yaptı.

'MUHALEFET' LİDERLERİ TAZİYE İÇİN SIRAYA GİRDİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Erol'un ölümünün ardından taziye mesajı yayımladı.

Karamollaoğlu, "İlmi, manevi önderliği ve hizmetleriyle hayırlı insanlar yetiştirmeye emek veren Seyyid Abdülbaki Elhüseyni Hazretlerine Cenab-ı Allah’tan rahmet; yakınlarına ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Mekanı cennet makamı âli olsun" dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da yaptığı açıklamada, "Ebediyete irtihal eden, ülkemizin tasavvuf önderlerinden Seyyid Abdulbaki Erol’a Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dilerim" ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise şunları yazdı: "Ülkemizin ve coğrafyamızın yeri doldurulması güç kanaat önderlerinden Nakşibendi Şeyhi Sayın Abdulbaki Erol'un vefatını teessürle öğrenmiş bulunmaktayız Cenabı Allah'tan merhuma rahmet sevenlerine başsağlığı diliyoruz."