birgün

8° AÇIK

Meral Akşener'den "Mansur Yavaş için imza topluyor" iddiasına yanıt

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Mansur Yavaş’ı Cumhurbaşkanlığı’na aday göstermek için imza topladığı iddialarını yalanladı. Akşener, "Yalan haber. Bakın yanlış bile demiyorum, yalan diyorum” dedi. Öte yandan Akşener, partisine karşı eylül linçi başladığını belirterek, "Kim yapıyor, nasıl yapıyor, neyi amaçlıyor anlamaya çalışıyoruz" diye konuştu.

SİYASET 09.09.2022 08:33
Meral Akşener'den "Mansur Yavaş için imza topluyor" iddiasına yanıt Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş’ı Cumhurbaşkanlığı’na aday göstermek için imza topladığı iddialarını yalanladı.

Akşener, "Yalan haber. Bakın yanlış bile demiyorum, yalan diyorum” dedi.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek’in sorularını yanıtlayan Akşener, İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun Sahada cumhurbaşkanı adayı olarak Mansur Yavaş'ın adının öne çıktığını ifade etmesi; Başkanlık Divanı’nda yeniden görev vermediği İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ile ilgili tartışmalarla ilgili “Eylül linçi başladı” dedi.

Akşener, “Daha önce de benzer şeyler olmuştu. Eylül ayı geldiğinde birileri İYİ Parti'yi linç etmek için harekete geçiyor. Kim yapıyor, nasıl yapıyor, neyi amaçlıyor anlamaya çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

İstanbul'un AKP'nin kalesi gibi görünen muhafazakâr semtlerine yaptığı ziyarette gördüğü ilgiye dikkati çeken Akşener, partisinin sahada yükselişe geçtiği zamanlarda böyle bir linç ortamı yaratılmaya çalışıldığını söyledi.

İmamoğlu ve Yavaş'a ziyaret

Akşener, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a yaptığı ziyaretlerle ilgili olarak da şunları kaydetti:

“İBB'ye Ekrem Bey seçildikten sonra hiç gitmemiştim. Bu hafta bir açılışlarına katılacağım. Öncesinde makamda ziyaret etmek istedim. Aynı şekilde Ankara'da da açılışlar var ve öncesinde Mansur Bey'i ziyaret edeceğim.”

Kılıçdaroğlu sorusuna karşın sessiz kaldı

Akşener’e CHP Yozgat İl Başkanı Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık” çıkışıyla oluşan sıkıntılı ortamı da sorduğunu belirten Zeyrek, “Kendisine bu tür sorunlu dönemlerde Kılıçdaroğlu'yla sık sık ve doğrudan görüştüğünü ve birlikte ortamı yumuşattıklarını anımsattım ve bu kez bunun olup olmadığını sordum. Sessiz kalmayı tercih etti” diye aktardı.

Zeyrek, “Meral Hanım'ın sessizliğinden anladım ki bu kez ciddi bir iletişimsizlik olmuş” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol