Mersin'de 3 TL'ye 3 çeşit yemek veren Mahalle Mutfakları'nın sayısı 7'ye ulaştı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yurttaşların 3 TL'ye 3 çeşit yemeğe ulaşabilecekleri Mahalle Mutfakları’nın sayısını 7’ye çıkardı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından uygulamaya konulan ve dar gelirli yurttaşların 3 TL’ye 3 çeşit yemeğe ulaştığı Mahalle Mutfakları hizmet alanını genişletiyor. Tarsus’ta 3 noktada başlatılan Mahalle Mutfakları hizmeti ile dar gelirli yurttaşlar kaliteli ve ucuz yemeğe ulaşabilecek. Mahalle Mutfakları’nın sayısı böylece 1’i sabit, 6’sı mobil olmak üzere 7’ye ulaşmış oldu. Hafta içi her gün, 16.30-18.30 saatleri arasında 3 TL’ye 3 çeşit yemek hizmeti sunulacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü Koordinasyon Sorumlusu Ali Boltaç, “Vatandaşlarımızın ilgisi çok iyi. Bu da Tarsus’ta sabit ve gezici mutfaklara ihtiyaç olduğunu ortaya çıkardı. Yağmurlu havada dahi yarım saat gibi kısa bir zaman içerisinde yemeklerin büyük bölümünün tüketilmesi, ilgiyi net bir şekilde gösteriyor. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Engin Yıldırım ise projenin Mersin merkezde çok ilgi gördüğüne vurgu yaparak, “Tarsus’ta ihtiyaç duyulan merkezi noktaları tespit ettik. İlk gün; havanın yağışlı olmasına rağmen yoğun ilgi ve olumlu tepki gördük. Dağıtım noktalarını daha da artıracağız” diye konuştu.

Mahalle Mutfakları hizmeti kapsamında yurttaşlara ulaştırılan menüler, Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sayfası 'mersin.bel.tr’nin ‘duyurular’ kısmında aylık olarak paylaşılıyor.