birgün

9° PARÇALI BULUTLU

GÜNEY 27.02.2020 16:15

Mersin'de seyyar satıcılara tek tip zorunluluğu

Mersin'de sahil hattındaki seyyar satıcılara tek tip giyinme ve vergi ödeme zorunluluğu getirildi. Amaç, sokaktaki satıcıların daha sağlıklı ve temiz koşullarda satış yapması

Mersin'de seyyar satıcılara tek tip zorunluluğu

Mersin'de seyyar satıcılara tek tip kıyafet ve vergi zorunluluğu getirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, sokaktaki satıcıların daha sağlıklı ve temiz koşullarda satış yapması için kıyafet ve seyyar arabalar tasarlandı.

Belediyenin logosunu taşıyan kıyafet ve araçlar, sahilde görev yapacak satıcılara dağıtıldı.

SEYYARLARA EĞİTİM

mersin-de-seyyar-saticilara-tek-tip-zorunlulugu-693889-1.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zabıta Dairesi Başkanı Fuat Tuğluoğlu, seyyar satıcılar ile yapılan sözleşmede çalışma koşullarının belirlendiği belirterek, satıcıların halkla ilişkiler, hijyen, öfke kontrolü ve zabıta mevzuatı eğitimi aldığını vurguladı.

Tuğluoğlu, projenin Kültür Park’ın 25 farklı noktasında başladığı, yapılan düzenlemeyle bu satıcıların artık vergi mükellefi olduğunu aktardı.

Satıcılardan Nezihe Aslan da projeden memnuniyet duyduklarını belirterek, "Bu projenin devamının gelmesini istiyorum. Hijyen konusunda aldığımız eğitimler ile daha bilinçli hale geldik." ifadesini kullandı. (AA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız