birgün

19° AÇIK

Mersin'de seyyar satıcılara tek tip zorunluluğu

Mersin'de sahil hattındaki seyyar satıcılara tek tip giyinme ve vergi ödeme zorunluluğu getirildi. Amaç, sokaktaki satıcıların daha sağlıklı ve temiz koşullarda satış yapması

GÜNEY 27.02.2020 16:15
Mersin'de seyyar satıcılara tek tip zorunluluğu
Abone Ol google-news

Mersin'de seyyar satıcılara tek tip kıyafet ve vergi zorunluluğu getirildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, sokaktaki satıcıların daha sağlıklı ve temiz koşullarda satış yapması için kıyafet ve seyyar arabalar tasarlandı.

Belediyenin logosunu taşıyan kıyafet ve araçlar, sahilde görev yapacak satıcılara dağıtıldı.

SEYYARLARA EĞİTİM

mersin-de-seyyar-saticilara-tek-tip-zorunlulugu-693889-1.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zabıta Dairesi Başkanı Fuat Tuğluoğlu, seyyar satıcılar ile yapılan sözleşmede çalışma koşullarının belirlendiği belirterek, satıcıların halkla ilişkiler, hijyen, öfke kontrolü ve zabıta mevzuatı eğitimi aldığını vurguladı.

Tuğluoğlu, projenin Kültür Park’ın 25 farklı noktasında başladığı, yapılan düzenlemeyle bu satıcıların artık vergi mükellefi olduğunu aktardı.

Satıcılardan Nezihe Aslan da projeden memnuniyet duyduklarını belirterek, "Bu projenin devamının gelmesini istiyorum. Hijyen konusunda aldığımız eğitimler ile daha bilinçli hale geldik." ifadesini kullandı. (AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun