birgün

9° PARÇALI AZ BULUTLU

DÜNYA 26.04.2020 22:30

‘Mesih bizi kurtaracak’ diyen İsrail Sağlık Bakanı istifa etti

‘Mesih bizi kurtaracak’ diyen İsrail Sağlık Bakanı istifa etti

Koronavirüsle ilgili “Mesih bizi kurtaracak” diyen İsrail Sağlık Bakanı Yaakov Litzman, Başbakan Benjamin Netanyahu’ya istifasını sundu.

Litzman, koronavirüsle mücadele konusunda başarısız uygulamalarıyla çok eleştirildi.

Haaretz gazetesinin haberine göre, Litzman, salgının başlangıcında sinagogların açık kalmasına izin vererek “ultra-Ortodoks toplumu sosyal mesafe uygulamalarından istisna” tutmuştu. Hatta salgınla ilgili bir demecinde “Mesihin salgını sonlandıracağını” öne sürmüştü.

KORONAVİRÜSÜ ATLATMIŞTI

Litzman, eşiyle birlikte Covid-19 hastalığına yakalanmış, 10 gün süren tedavisinin ardından hastalığı hafif bir şekilde atlatmıştı.

Yaakov Liztman, çeşitli konumlarda Sağlık Bakanlığı’nda çalışmasına rağmen tıp eğitimi yok. Daha önce de Sağlık Bakanlığı’nda tıp eğitimi olmayan kişilerin atanması nedeniyle eleştirilere konu olmuştu.

İsrail medyasında, Litzman’ın istifasını Başbakan Benjamin Netanyahu’nun istediği konuşuluyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol