Marmara, Kuzey Ege, Karadeniz bölge genelinde bugün yağış bekleniyor. Bazı illerde de yer yer sağanak görülecek.

Meteoroloji'den sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre bugün birçok kesimde sağanak yağışlar etkili olacak. Son değerlendirmelerde, Marmara, Kuzey Ege, Karadeniz bölge geneli, Adana, Osmaniye, Hatay, Eskişehir, Ankara, Çankırı ve Ardahan çevreleri ile Antalya'nın doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Batı Karadeniz bölge geneli ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesiminde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Kuvvetli yağışların Düzce, Zonguldak, Bartın ve Kastamonu, Sinop çevrelerinde yarın sabah, Samsun'da ise yarın akşam, Ordu ve Giresun'da yarın öğlen, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde ise 19 Ekim Salı akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Sel, su baskını, yıldırım, yerel kuvvetli rüzgâr ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Hava sıcaklığında ise önemli bir değişiklik beklenmiyor. Sıcaklığın genellikle mevsim normalleri civarında, yağış alan yerlerde mevsim normallerinin biraz altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgâr, genellikle güney ve güneybatı yönlerden, kuzey kesimlerde kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli esmesi bekleniyor.