birgün

23° AÇIK

Meteoroloji gün verdi: Havalar ne zaman ısınacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, çarşamba gününe dikkat çekerek hava sıcaklıklarının ülke genelinde mevsim normallerine çıkacağını açıkladı.

GÜNCEL 09.05.2022 14:39
Meteoroloji gün verdi: Havalar ne zaman ısınacak?
Abone Ol google-news

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, (MGM) 9 -15 Mayıs haftasının güncel hava durumu tahminlerini paylaştı.

Paylaşımda, "Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren artacağı Çarşamba gününden itibaren ülke genelinde mevsim normalleri civarına çıkacağı tahmin ediliyor.” denildi.

MGM'nin güncel hava durumu tahminlerine göre yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Sinop, Sivas, Bingöl ve Şanlıurfa çevrelerinin yerel olmak üzere yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı; Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunun yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur, yer yer kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Van çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI DÜŞECEK

Meteoroloji Iğdır 16'ncı Bölge Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre bölge genelinde havanın aralıklı yer yer sağanak yağışlı ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği belirtildi.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyredeceği bildirilirken, rüzgarın Kars, Iğdır ve Ağrı’da kuzeyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

meteoroloji-gun-verdi-havalar-ne-zaman-isinacak-1013056-1.

meteoroloji-gun-verdi-havalar-ne-zaman-isinacak-1013057-1.

meteoroloji-gun-verdi-havalar-ne-zaman-isinacak-1013058-1.

meteoroloji-gun-verdi-havalar-ne-zaman-isinacak-1013059-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol