birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Mevcut durumu gözler önüne serilecek: Ankapark kapılarını yurttaşlara açıyor

801 milyon dolara yapılan ve 3 yıl süren hukuki sürecin ardından 18 Temmuz 2022 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen Ankapark’ın mevcut durumunu basın mensuplarının ardından yurttaşlar da görebilecek. Cumartesi ve Pazar günleri 11.00-16.00 saatleri arasında düzenlenecek olan ücretsiz ring seferlerinin ilki 23 Temmuz 2022 Cumartesi günü başlayacak.

GÜNCEL 22.07.2022 13:26
Mevcut durumu gözler önüne serilecek: Ankapark kapılarını yurttaşlara açıyor Fotoğraf: BirGün
Abone Ol google-news

BirGün Ankara

Ankapark’ın 3 yıllık hukuk mücadelesi sonucu mahkeme kararıyla Ankara Büyükşehir Belediyesine devredilmesi sonrasında tema parkın kapıları ilk kez vatandaşlara açılıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Başkanı Mansur Yavaş’ın “Ankapark’ın geleceğine vatandaşlar karar verecek” açıklamasının ardından tema parkta, 23-24 Temmuz 2022 tarihlerinden itibaren her hafta Cumartesi ve Pazar günleri ücretsiz ring seferleri yapılacak.

11.00-16.00 saatleri arasında ANFA Güvenlik Genel Müdürlüğü’nden kalkacak olan otobüsler, parkın içerisinde 20 dakikalık ring turları düzenleyecek.

Ring seferleri düzenleyecek olan otobüsler, her yarım saatte bir Gazi Mahallesi (Küme Evleri) Anfa Güvenlik Apt. No:175/1 Yenimahalle/ANKARA adresinde bulunan ANFA Güvenlik Genel Müdürlüğü binasından hareket edecek.

Eski Başkan Melih Gökçek döneminde, "Dünyanın en büyük TEMA Parkı" olacağı iddiasıyla inşa edilen Ankapark alanındaki çürüme dün ilk kez görüntülenmişti. Yargı süreci nedeniyle uzun yıllar Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmeyen tesisin kapıları gazetecilere açılmıştı. Park alanındaki oyuncakların çürüdüğü, yüz milyonlarca liralık kamu zararına neden olunduğu somut örnekleriyle ortaya konulmuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, yaptığı açıklamada, "Burada ne yapabiliriz? Bunu Ankara halkına soracağız. Göreve geldiğim günden itibaren bununla ilgili birçok görüş bildirilmişti ama yarından itibaren bunu kamuoyuna açarak burayı nasıl kullanacağımızı soracağız" demişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol